Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci odnaleźli zaginionych

Data publikacji 04.07.2017

Policjanci z ruchu drogowego odnaleźli zaginioną 85-latkę. Starszej pani szukała rodzina, która o pomoc zwróciła się do funkcjonariuszy pracujących przy obsłudze wypadku drogowego. Również szybka reakcja i zaangażowanie policjantów pozwoliły na odnalezienie 39-letniego mieszkańca Zamościa. Informację o tym, że mężczyzna oddalił się z domu i może znajdować się w okolicznościach zagrażających życiu i zdrowiu policjanci otrzymali od ojca mężczyzny. Wcześniej 39-latek wszczął w mieszkaniu awanturę. Po dwóch godzinach poszukiwań przewodnik z psem tropiącym odnalazł poszukiwanego mężczyznę. 39-latek trafił pod opiekę lekarzy.

W poniedziałek (3 lipca) około godz. 19:50 policjanci ruchu drogowego kończyli już obsługę wypadku, do którego doszło na skrzyżowaniu ulic Zielonej i Pogonowskiego w Łodzi. Podeszła do nich kobieta, która poinformowała, że szuka swojej  85-letniej matki. Starsza pani nikomu nic nie mówiąc wyszła z domu przy Klonowej i zniknęła. Z uwagi na wiek i zaniki pamięci rodzina była bardzo zaniepokojona. Z relacji proszącej o pomoc kobiety wynikało, że jej córka składa już w komisariacie na Bałutach zgłoszenie zaginięcia. Opisała swoją mamę wskazując w jakie rejony mogła się udać. Z uwagi na zbliżający się zmierzch, policjanci z ruchu drogowego, za zgodą dyżurnego KMP, wzięli na pokład radiowozu przerażoną łodziankę i wspólnie z nią rozpoczęli poszukiwania 85-latki. Sprawdzono m.in. okolice Placu Barlickiego, tzw. Przesiadkowa w centrum miasta. Komunikaty z rysopisem przekazane zostały wszystkim patrolom pełniącym służbę na terenie Łodzi. Po około kilkudziesięciu minutach policjanci odnaleźli błąkającą się starszą panią na ulicy Pomorskiej. Była wyziębiona i zmęczona. Została przekazana pod opiekę rodziny.

***

Wczoraj po godzinie 21 dyżurny zamojskiej komendy powiadomiony został o awanturze między ojcem a agresywnie zachowującym się synem, do jakiej doszło w mieszkaniu na jednym z zamojskich osiedli. Przybyli na miejsce policjanci zastali pod blokiem powiadomioną o zdarzeniu załogę karetki pogotowia i ojca 39-latka, który oznajmił, że jego syn tuż przed przybyciem służb oddalił się z domu. Ze względu zaś na chorobę, może znajdować się w okolicznościach zagrażających życiu i zdrowiu.

Do działań poszukiwawczych za 39-latkiem  zaangażowano będących w służbie policjantów. Po godzinie 23 przewodnik z psem tropiącym w okolicach zamojskiej starówki zauważył mężczyznę odpowiadającego rysopisowi zaginionego. Mężczyzna szedł boso a na widok policjanta próbował zmienić kierunek marszu. Odnaleziony 39-latek trafił pod opiekę lekarzy.

(KWP w Łodzi, KWP w Lublinie / mw, ig)

  • mł. asp. Sebastian Zgrzebski oraz sierż.sztab. Marcin Prowizor  z WRD KMP w Łodzi
    mł. asp. Sebastian Zgrzebski i sierż.sztab. Marcin Prowizor z WRD KMP w Łodzi
  • mł. asp. Sebastian Zgrzebski oraz sierż.sztab. Marcin Prowizor  z WRD KMP w Łodzi
    mł. asp. Sebastian Zgrzebski oraz sierż.sztab. Marcin Prowizor z WRD KMP w Łodzi
  • Dzielnicowy z psem
Powrót na górę strony