Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Już nie oddychał…z pomocą przyszli dzielnicowi

Najprawdopodobniej zażył lekarstwa popijając alkoholem, chciał odebrać sobie życie, jednak zdążył zadzwonić po pomoc. Dzielnicowi po przybyciu natychmiast skutecznie jej udzielili desperatowi, który już nie oddychał. Dzięki profesjonalnemu działaniu policjantów mężczyzna jeszcze przed przyjazdem karetki pogotowia odzyskał funkcje życiowe.

28-latek z jednej z miejscowości w gminie Morawica wczoraj wieczorem najprawdopodobniej próbował odebrać sobie życie. Jednak po tym jak przypuszczalnie zażył różne lekarstwa i popił je alkoholem, około godziny 21.30 zadzwonił po pomoc do pogotowia ratunkowego. Na początku mówił, że źle się czuje. Jednak po chwili przestał się odzywać i odpowiadać na pytania. Sprawą natychmiast zajęli się stróże prawa.

Dzielnicowi z Komisariatu Policji w Morawicy st. sierż. Tomasz Krężołek oraz st. sierż. Hubert Fijałkowski, gdy tylko dostali informację o tej sytuacji, szybko dotarli na miejsce. Drzwi do domu desperata były otwarte. W środku wydawało się, że nie było nikogo. Policjanci zauważyli w jednym z pokoi leżącego na łóżku mężczyznę, a obok niego puste opakowania po lekarstwach i butelkę po alkoholu. Funkcjonariusze wiedzieli, że w tej sytuacji muszą natychmiast działać. 28-latek już nie oddychał, a puls był ledwo wyczuwalny. Dzielnicowi udzielili mężczyźnie profesjonalnej pomocy, w wyniku której mężczyzna odzyskał funkcje życiowe. Po kilku minutach na miejsce przyjechało pogotowie ratunkowe. 28-latek został zabrany do szpitala i trafił pod opiekę lekarzy.

Prawdopodobnie gdyby nie wiedza oraz fachowe, szybkie i skuteczne działania policjantów, to próba odebrania sobie życia mogła okazać się skuteczna. Na szczęście funkcjonariusze zdążyli na czas, a mężczyzna jest już pod opieką specjalistów.

(KWP w Kielcach / kp)

 

Powrót na górę strony