Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Właściwa reakcja wobec pijanego kierowcy – kobieta uniemożliwiła dalszą jazdę mężczyźnie

Data publikacji 05.07.2017

Policjanci z Legnicy zatrzymali mężczyznę, który kierował samochodem mając blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Nietrzeźwego zauważyła jedna z mieszkanek, która zabrała mu kluczyki, uniemożliwiając dalszą jazdę. Kobieta o tym fakcie natychmiast powiadomiła funkcjonariuszy. Mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy, a za jazdę z stanie nietrzeźwości odpowie on teraz przed sądem.

Dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Legnicy w godzinach wieczornych został poinformowany przez jedną z mieszkanek tego miasta, o nietrzeźwym kierowcy, któremu zabrała kluczyki by uniemożliwić mu dalszą jazdę w takim stanie.

Dyżurny natychmiast skierował we wskazany rejon policyjny patrol. Po przybyciu na miejsce okazało się, że kobieta jadąc na rowerze zauważyła, że jej znajomy kieruje samochodem. Mając podejrzenie, że może on znajdować się w stanie nietrzeźwości, kobieta postanowiła pojechać za nim.

Po kilku przejechanych kilometrach zgłaszająca dotarła na parking jednego z marketów na terenie miasta. Tam odnalazła pojazd mężczyzny. Poczekała na niego aż wyjdzie ze sklepu i gdy wsiadał do pojazdu zabrała kluczyki, uniemożliwiając mu dalszą jazdę.

Podejrzenie kobiety, co do stanu trzeźwości potwierdzili funkcjonariusze. Przeprowadzone przez policjantów badanie wykazało u 38-latka blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Funkcjonariusze zatrzymali nietrzeźwemu kierowcy prawo jazdy. Teraz za czyn, o który jest on podejrzany, będzie odpowiadał przed sądem. Oprócz zakazu prowadzenia pojazdów, wysokiej kary finansowej, grozi mu też kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

(KWP we Wrocławiu / mw)

Powrót na górę strony