Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Areszt za usiłowanie zabójstwa

Data publikacji 05.07.2017

Policjanci z Pyrzyc zatrzymali 39-letniego mężczyznę, który zaatakował swoją rodzinę kuchennymi nożami. Podejrzany usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa i decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. Grozi mu kara nawet dożywotniego więzienia.

Do zdarzenia doszło w niedzielne popołudnie (2 lipca) w miejscowości na terenie gminy Warnice. Dyżurny pyrzyckiej komendy otrzymał pilne wezwanie w związku z awanturą domową. Z informacji przekazanej przez zgłaszającą wynikało, że mężczyzna grozi rodzinie pozbawieniem życia wymachując nożami. Kiedy policjanci przyjechali na miejsce, zobaczyli stojącego w oknie domu mężczyznę, który trzymał w rękach noże kuchenne.

W rozmowie ze zgłaszającymi policjanci ustalili, że mężczyzna przyjechał z zagranicy gdzie pracuje i znajdując się pod wpływem alkoholu wszczął awanturę w domu. Podczas awantury wyzywał i groził domownikom pozbawieniem życia. Groźby były na tyle poważne, że zgłaszający z obawy o swoje życie opuścili dom.

Policjanci po zorientowaniu się w sytuacji weszli do domu celem opanowania sytuacji i przywołania 39-latka do zachowania zgodnego z prawem. Mężczyzna podczas próby rozmowy był agresywny, wyzywał i groził interweniującym funkcjonariuszom użyciem noży. W czasie gdy policjanci zagrodzili drogę wyjścia z piętra, mężczyzna nie zważając na wysokość zsunął się z pierwszego piętra budynku i groził stojącej na zewnątrz swojej matce. Tam został obezwładniony przez policjantów, którzy wytrącili noże, zagradzając drogę do pokrzywdzonych.

Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Po wytrzeźwieniu na podstawie zebranego materiału dowodowego mężczyzna usłyszał w prokuraturze zarzut m.in. usiłowania zabójstwa. Wczoraj został tymczasowo aresztowany przez sąd na okres trzech miesięcy.

(KWP w Szczecinie / ig)

Powrót na górę strony