Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Sygnały z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa kontrolowane przez dzielnicowych

Data publikacji 05.07.2017

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa funkcjonuje od września ubiegłego roku. Cieszy się dużym zainteresowaniem wśród obywateli. Jest to doskonałe narzędzie, które szybko i czytelnie pozwala wskazać zaobserwowany problem związany z bezpieczeństwem w różnych dziedzinach. Taki rodzaj współdziałania przynosi pożądane efekty.

 

  • Sygnały z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa kontrolowane przez dzielnicowych
    1
  • Sygnały z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa kontrolowane przez dzielnicowych
    2

 

W Szczecinie dzielnicowi potwierdzili kolejne sygnały, które trafiły od mieszkańców do Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Funkcjonariusze sprawdzali, czy na terenie  podległym  Komisariatowi  Szczecin Niebuszewo dochodzi do spożywania alkoholu, wybryków chuligańskich, zakłócenia porządku. Zgłoszenia potwierdziły się, a osoby popełniające tam wykroczenia zostały ukarane mandatami.

Wśród możliwych do oznaczenia problemów występują nie tylko te w ruchu drogowym, czy dotyczące wykroczeń uciążliwych społecznie, ale też szereg innych zdarzeń, które negatywnie wpływają na poczucie naszego bezpieczeństwa. Każde zgłoszenie naniesione na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa jest szczegółowo weryfikowane przez policjantów, te potwierdzone mają dalszy ciąg i konsekwencje przewidziane prawem.

Wczoraj dzielnicowi z Niebuszewa podjęli czynności zmierzające do ustalenia czy w okolicy  dochodzi do spożywania alkoholu, wybryków chuligańskich, zakłócenia porządku. Sygnały te otrzymali od mieszkańców poprzez wskazanie ich w Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa. Współpraca Policji i społeczności lokalnej w tym zakresie skutkowała podejmowanymi interwencjami i niejednokrotnie kończyła się nakładaniem mandatów na sprawców najbardziej uciążliwych wykroczeń.

W ostatnim czasie policjanci z tej dzielnicy podjęli kilkadziesiąt interwencji, ujawnili 40 wykroczeń z czego 12 zakończyło się nałożeniem mandatów karnych. Funkcjonariusze skontrolowali też 64 miejsca wskazanych przez mieszkańców na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa. Dodatkowo zatrzymali dwie osoby poszukiwane oraz ujawnili nietrzeźwego rowerzystę.

Przedmiotowe działania będą realizowane cyklicznie w celu wyeliminowania zagrożeń odnotowanych w KMZB.


kom. Emil Ubych/ podkom. Mirosława Rudzińska

Powrót na górę strony