Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dzielnicowy z pasją

Data publikacji 05.07.2017

Sierż. szt. Zdzisław Patalita jest dzielnicowym w Komendzie Powiatowej Policji w Busku – Zdroju. Oprócz służby w Policji, jego pasją jest boks. Sport uprawiał już przed wstąpieniem w szeregi Policji, później będąc już funkcjonariuszem, a obecnie jest trenerem i wychowawcą młodych pięściarzy. Edukuje ich w myśl zasady: nie bij się na ulicy - zostań mistrzem w ringu.

Karierę sportową sierż. szt. Zdzisław Patalita rozpoczął w 1986 roku. W maju 1990 roku w Zamościu zdobył brązowy medal Mistrzostw Polski Juniorów. Rok później w Toruniu został wicemistrzem Polski Juniorów w boksie. W grudniu 1992 w Zamościu wywalczył swój pierwszy medal seniorskich mistrzostw kraju.

W listopadzie 1995 w Płońsku został wicemistrzem Polski Seniorów. Trzy i pół roku później w Ostrowcu Świętokrzyskim zdobył swój ostatni medal krajowego czempionatu. Wywalczył brąz, będąc już w szeregach Policji. Był wychowankiem i zawodnikiem klubu Błękitni Kielce. Reprezentował również barwy KSZO Ostrowiec Świętokrzyski i Polonii Świdnica. Po zakończeniu kariery sportowej nie rozstał się z boksem.

W 2007 roku został założycielem i trenerem nowo powstałego klubu Ring Busko-Zdrój. Pracując z młodzieżą kształtuje wśród młodych ludzi prawidłową postawę obywatelską oraz zachęca do aktywnego spędzania wolnego czasu bez uzależnień. Jako działacz klubowy, jest współorganizatorem Gwardyjskich Mistrzostw Polski w Boksie, które już od 2010 roku corocznie odbywają się w Busku – Zdroju.      

W 2011 zajął drugie miejsce w plebiscycie sportowym regionalnego dziennika na najpopularniejszego trenera powiatu buskiego. Jako trener, w dziewięcioletniej historii klubu jego zawodnicy osiągnęli następujące wyniki:

Mistrzostwa Polski – 5 brązowych medali, Puchar Polski – 1 złoty, 3 srebrne, 3 brązowe medale.

Gwardyjskie Mistrzostwa Polski – 16 złotych, 11 srebrnych, 12 brązowych medali.

Mistrzostwa Województwa Świętokrzyskiego – 20 złotych, 12 srebrnych i 12 brązowych medali.

Na co dzień pracuje w Komendzie Powiatowej Policji w Busku – Zdroju na stanowisku dzielnicowego. Posiada uprawnienia do szkolenia policjantów w zakresie technik i taktyk interwencji, który wykorzystuje do podnoszenia kwalifikacji kolegów z pracy. W ramach swoich obowiązków służbowych dba o poprawę bezpieczeństwa mieszkańców  w swoim rewirze. Każdy może zwrócić się do niego o pomoc i poradę prawną, przekazać informacje dotyczące bezpieczeństwa. Sierż. szt. Zdzisław Patalita to policjant integrujący Policję ze społeczeństwem. Jako policjant „pierwszego kontaktu” zna dokładnie swój rewir i problemy jego mieszkańców. Prowadzi bieżącą analizę zagrożeń w dzielnicy, współpracuje z placówkami oświaty oraz zespołami interdyscyplinarnymi.

Opr. TP

Źródło: KPP w Busku – Zdroju

Powrót na górę strony