Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Funkcjonariusze oddawali honorowo krew

Data publikacji 05.07.2017

W ramach akcji pod hasłem „PRZEZ POLSKĘ DLA SERCA I KRWI” na terenie powiatu przemyskiego odbyła się dziś zbiórka krwi w Szpitalu Wojewódzkim w Przemyślu. Policjanci oraz pracownicy cywilni przemyskiej komendy włączyli się w akcję honorowo oddając krew.

O tym, jak ważne jest, aby nigdy nie zabrakło krwi, wiedzą wszyscy, a w szczególności ci, którzy pracują w takich służbach jak policja, straż pożarna, czy służba zdrowia. To właśnie oni najczęściej są, jako pierwsi na miejscach różnych wypadków, gdzie osoby doznają poważnych urazów. Niekiedy bezpośrednio po takim zdarzeniu, aby uratować komuś życie, musi być podana krew.

Dzisiaj odbyła się akcja honorowego oddawania krwi pod hasłem „Przez Polskę dla serca i krwi”. Głównym celem tego przedsięwzięcia była pomoc w ratowaniu zdrowia i życia ludzkiego, w tym dla dwuletniego Kacperka - synka funkcjonariusza z Łańcuta.

Mając świadomość tego, jak cenna jest każda kropla krwi, do dzisiejszej akcji przyłączyli się nie tylko przemyscy policjanci, ale także pracownicy cywilni. KIlkunastu funkcjonariuszy oddało łącznie ponad 5 litrów krwi.

Krew to najcenniejszy dar jaki można ofiarować drugiemu człowiekowi. Wystarczy tak niewiele, a zarazem tak dużo. Życie innych może zależeć od nas, a także nasze życie może zależeć od innych.

(KWP w Rzeszowie / mw)

  • Funkcjonariusze oddawali honorowo krew
  • Funkcjonariusze oddawali honorowo krew
  • Funkcjonariusze oddawali honorowo krew
  • Funkcjonariusze oddawali honorowo krew
  • Funkcjonariusze oddawali honorowo krew
Powrót na górę strony