Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Groźnie zderzenie autobusu z busem

Data publikacji 05.07.2017

Dziewięć osób zostało rannych w wyniku wypadku, do którego doszło dziś przed południem w Głogówku Królewskim gm. Świecie. Na skrzyżowaniu drogi krajowej z powiatową zderzył się rejsowy autobus z samochodem dostawczym. Droga ponad trzy godziny była zablokowana. Policjanci kierowali objazdami.

Dzisiaj (5.07.17) około 10.40 w Głogówku Królewskim, pow. świecki na skrzyżowaniu dróg krajowej nr 91 z powiatową doszło do wypadku drogowego. Ze wstępnych ustaleń policjantów pracujących na miejscu zdarzenia wynika, że kierowca busa wjeżdżając z drogi podporządkowanej zderzył się z jadącym w kierunku Torunia rejsowym autobusem, który zjechał z drogi, zsunął się po skarpie i dachował.

W zdarzeniu brało udział 16 osób, w tym 14 pasażerów i kierowca autobusu oraz kierujący autem dostawczym. Jedenaście osób zostało zabranych do szpitali z czego dwie osoby po udzieleniu pomocy medycznej zwolniono. Najciężej rannego kierowcę busa zabrał śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Droga przez ponad 3 godziny była zablokowana policjanci wyznaczyli objazdy. Na miejscu wypadku policjanci oraz inspektorzy Inspekcji Transportu Drogowego, pod nadzorem prokuratora, zabezpieczyli ślady i zebrali relacje świadków.

Okoliczności i przyczyny zdarzenia będą znane po zakończeniu postępowania.

(KWP w Bydgoszczy / kp)

 

  • miejsce wypadku
  • miejsce wypadku
  • miejsce wypadku
  • miejsce wypadku
  • miejsce wypadku
  • miejsce wypadku
Powrót na górę strony