Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejny sukces siłacza w mundurze

Data publikacji 05.07.2017

Blisko 350 zawodników z 23 państw uczestniczyło w Mistrzostwach Europy w Trójboju Siłowym i wyciskaniu sztangi leżąc federacji GPC, które odbyły się Białej Podlaskiej. Bielski garnizon po raz kolejny reprezentował st. sierż. Konrad Adamaszek, który wywalczył I miejsce w wyciskaniu sztangi leżąc.

Bielski policjant pojechał na mistrzostwa z nadzieją na pobicie swojego dotychczasowego rekordu. I tym razem nie zawiódł! Przy wadze 74,7 kg wycisnął ciężar 186 kg, pobijając po raz kolejny rekord świata o 1 kg. Wynik ten zapewnił mu 2 miejsce w kategorii OPEN Absolute Man, ustępując jedynie ważącemu 142 kg Serbowi, który zaliczył ciężar 260,5 kg.

- „Liczyłem, że tym razem uda się zakończyć zawody ciężarem 190 kg, bo technicznie i siłowo byłem na to przygotowany. Niestety, kolejne już w tym roku zrzucanie wagi o ponad 8 kg dało mi się mocno we znaki. Jestem jednak zadowolony, że po raz kolejny zrobiłem progres - nawet jeśli to tylko 1 kg. Udało mi się na czas zrzucić zbędne kilogramy, a przede wszystkim robię to, co daje mi wiele satysfakcji. Każdy, kto mnie zna wie ile serca, pasji i czasu poświęcam na to, aby być na szczycie. Ile wyrzeczeń i ciężkiej pracy mnie to kosztuje i jak wysoką czasem płacę za to cenę. Nie zamierzam się poddawać i chcę nadal realizować swoje cele i marzenia. Bardzo dziękuję wszystkim, którzy pomogli mi w tym wyjeździe i w przygotowaniach, a w szczególności trenerowi Grzegorzowi, Rodzinie, moim fizjoterapeutom oraz przełożonemu - Dowódcy Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Bielsku-Białej mł. insp. Dariuszowi Fajferkowi”.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

(KWP w Katowicach / kp)

 

  • St. sierż Konrad Adamaszek podczas zawodów
  • St. sierż Konrad Adamaszek podczas zawodów
  • St. sierż Konrad Adamaszek podczas zawodów
Powrót na górę strony