Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zabezpieczyli tytoń, papierosy i perfumy

Data publikacji 06.07.2017

Kolejna udana akcja policjantów z Łowicza zwalczających przestępczość gospodarczą oraz policjantów KWP w Łodzi. Zabezpieczono prawie ćwierć tony tytoniu, papierosy bez polskich znaków akcyzy oraz perfumy. Wartość narażenia na uszczuplenie Skarbu Państwa z tytułu nieopłaconego podatku akcyzowego to ponad 250 tysięcy złotych.

3 lipca 2017 roku w godzinach przedpołudniowych łowiccy policjanci wspólnie z funkcjonariuszami Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi zatrzymali na gorącym uczynku dwóch mieszkańców Łowicza w wieku 43 i 46 lat, którzy usiłowali zakupić tytoń bez polskich znaków akcyzy. Do transakcji miało dojść na terenie Łowicza. Dostawcą ponad 240 kilogramów tytoniu był 21-letni mieszkaniec Łodzi, którego również zatrzymano podczas przeprowadzonej akcji. W wyniku przeszukań nieruchomości użytkowanych przez jednego z mężczyzn, policjanci znaleźli ponad 3700 paczek papierosów oraz 180 opakowań perfum różnych marek.

W chwili obecnej policjanci ustalają, czy znalezione perfumy posiadają podrobione znaki towarowe, czy też mogą pochodzić z innego przestępstwa. Obaj mieszkańcy Łowicza usłyszeli zarzuty usiłowania nabycia tytoniu bez polskich znaków akcyzy, natomiast 46-latek dodatkowo odpowie za paserstwo akcyzowe, tak samo jak i 21-latek z Łodzi, który chciał sprzedać tytoń. Przestępstwo to zagrożone jest wysoką grzywną oraz karą do 3 lat pozbawienia wolności. Postępowanie w tej sprawie prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Łowiczu.

(KWP w Łodzi / mw)

  • policjant z zabezpieczonym tytoniem
  • policjant z zabezpieczonymi papierosami
  • policjant z zabezpieczonym tytoniem
  • policjantka wykonuje czynności
  • policjanci prowadzą zatrzymanego
  • policjanci prowadzą zatrzymanego
Powrót na górę strony