Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Śmiertelnie pobili 41-latka. Zostali tymczasowo aresztowani

Data publikacji 06.07.2017

Gołdapscy policjanci zatrzymali 2 mężczyzn odpowiedzialnych za śmierć 41-latka, którego ciało znaleziono na drodze w pobliżu miejscowości Boćwinka. Zatrzymani to mieszkańcy gminy Gołdap w wieku 22 i 30 lat. Prokurator nadzorujący śledztwo przedstawił im zarzuty pobicia ze skutkiem śmiertelnym. Obaj zostali tymczasowo aresztowani.

W miniony weekend gołdapscy policjanci zostali wezwani w pobliże miejscowości Boćwinka w gminie Gołdap, gdzie na drodze znaleziono ciało 41-letniego mężczyzny. Na miejscu zdarzenia funkcjonariusze pod nadzorem prokuratora przeprowadzili oględziny, zabezpieczyli ślady, a także przeprowadzili szereg innych czynności. Nie określiły one bezpośredniej przyczyny śmierci mężczyzny, jednakże policjanci przypuszczali, że do tej tragedii mógł się ktoś przyczynić. Ich podejrzenia potwierdziły się. Przeprowadzona sekcja zwłok wykazała, że przyczyną śmierci mężczyzny było pobicie.

Przesłuchanie świadków i zebrany materiał dowodowy pozwolił szybko ustalić znaczące dla sprawy fakty.

Kryminalni z gołdapskiej komendy ustalili, że ze śmiercią 41-latka mogą mieć związek dwaj mężczyźni w wieku 22 i 30 lat. Obaj  szybko zostali zatrzymani. Przemysław Z. i Artur J. usłyszeli zarzuty pobicia, którego konsekwencją była śmierć. Decyzją oleckiego sądu zatrzymani zostali tymczasowo aresztowani na 3 miesiące.

Zgodnie z art. 158 § 3 kk za pobicie ze skutkiem śmiertelnym grożą im kary od roku do 10 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Olsztynie / mw)

Powrót na górę strony