Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Sukces dolnośląskiego policjanta na trasie morderczego biegu górskiego

Data publikacji 06.07.2017

Świdnicki policjant sierż. sztab. Aleksander Sobieraj odniósł olbrzymi sukces, dobiegając do mety morderczego biegu rozgrywanego w dniach 22 – 24 czerwca br. we włoskich Dolomitach. W Cortinie D’Ampezzo we Włoszech odbyła się już 11 edycja The North Face Lavaredo Ultra Trail. W głównym biegu organizowanym na ponad 120 - kilometrowej trasie o różnicy wzniesień wynoszącej 5800 metrów, zmierzyło się około 1800 zawodników i zawodniczek z 64 państw. Do mety dotarła zaledwie połowa uczestników.

Niezwykłym osiągnięciem sportowym może pochwalić się funkcjonariusz z Komendy Powiatowej Policji Świdnicy sierż. sztab. Aleksander Sobieraj. Z powodzeniem ukończył on  The North Face Lavaredo Ultra Trail – morderczy górski bieg na dystansie 122 kilometrów. Na starcie pojawiło się ponad 1800 uczestników z 64 państw. Do mety dotarło jedynie 55%.

Wśród „zwycięzców”, bo samo ukończenie tej próby jest olbrzymim sukcesem, był właśnie Aleksander Sobieraj. Pokonanie tego dystansu zajęło mu około 27 godzin.

- Jako amatora cieszy mnie dotarcie do mety, pokonanie własnych słabości, walka z urazami i kontuzjami, a także potężnym niewyspaniem – mówi funkcjonariusz.

W chwili, kiedy odczuwamy ból i zmęczenie, zaczynają pojawiać się największe kryzysy, nie sposób opisać tego jak zachowuje się ludzki organizm przy tak dużym obciążeniu i nie dziwmy się ludziom, którzy nie ukończyli tego morderczego biegu w chwili, gdy do mety mieli już bardzo blisko. Myślę, że tylko obrany cel i duża motywacja do zrealizowania go, pcha nas dalej – dodaje sierż. sztab. Aleksander Sobieraj.

Funkcjonariusz w Policji służy od 9 lat i obecnie jest referentem w Zespole do spraw Wykroczeń Wydziału Prewencji świdnickiej komendy. Na co dzień, zaangażowany w służbę i dynamiczny policjant, a po godzinach spędzonych w mundurze, jak sam twierdzi, stres spala biegając.

To oczywiście nie koniec startów Aleksandra Sobieraja, dlatego gratulujemy sukcesu i  życzymy kolejnych.

(KWP we Wrocławiu / kp)

 

  • sierż. sztab . Aleksander Sobieraj na mecie
  • sierż. sztab . Aleksander Sobieraj z dwoma innymi zawodnikami
  • sierż. sztab . Aleksander Sobieraj w trakcie biegu
  • sierż. sztab . Aleksander Sobieraj w trakcie biegu
  • sierż. sztab . Aleksander Sobieraj
  • góry
  • sierż. sztab . Aleksander Sobieraj i inni zawodnicy podczas biegu
  • sierż. sztab . Aleksander Sobieraj
  • sierż. sztab . Aleksander Sobieraj
Powrót na górę strony