Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany kolekcjoner różnych elementów uzbrojenia

Data publikacji 27.03.2006

Podczas interwencji domowej policjanci wrocławskiego oddziału prewencji w mieszkaniu i piwnicy ujawnili i zabezpieczyli kilkadziesiąt elementów uzbrojenia.

26 marca 2006 roku około godz. 16.00 dyżurny Komisariatu Policji Wrocław Krzyki otrzymał zgłoszenie interwencji domowej. Skierowani na miejsce policjanci wrocławskiego oddziału prewencji, zastali tam zgłaszającą 59-letnią kobietę.

Podczas interwencji od zgłaszającej funkcjonariusze ustalili, że 35-letni mieszkaniec Wrocławia – syn zgłaszającej, po przyjściu do domu wyzywał ją, groził jej i wyrzucił ją z mieszkania na klatkę schodową. W trakcie rozmowy policjanci ustalili ponadto, że awanturujący się mężczyzna jest kolekcjonerem różnego rodzaju uzbrojenia. Wtedy w mieszkaniu i piwnicy funkcjonariusze ujawnili i zabezpieczyli: 65 sztuk łusek różnego rodzaju kalibrów, 3 korpusy granatów, korpusy pocisku moździerzowego i artyleryjskiego oraz elementy różnych zapalników.

Zatrzymanemu mężczyźnie za grożenie kobiecie grozi kara pozbawienia wolności do 2 lat, natomiast biegły z zakresu materiałów wybuchowych i amunicji oceni czy zgromadzone elementy uzbrojenia mogły stanowić niebezpieczeństwo. Postępowanie w tej sprawie prowadzi Komisariat Policji Wrocław Krzyki.

Powrót na górę strony