Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Polscy policjanci w amerykańskiej bazie

Policyjne pokazy w wykonaniu instruktorów słupskiej Szkoły Policji i policjantów z Oddziałów Prewencji Policji odbyły się w amerykańskiej bazie w Redzikowie koło Słupska. Obecność policjantów związana była z obchodami amerykańskiego Święta Niepodległości.

Policjanci zaprezentowali w amerykańskiej bazie kilka pokazów swojego wyszkolenia dotyczący zatrzymania niebezpiecznych przestępców, którzy nielegalnie dostali się na teren obiektu skradzionym kilka chwil wcześniej pojazdem.
Ponad pięć tysięcy osób obserwowało działania policjantów. Wśród obserwatorów był także dowódca bazy kapitan US Navy Rick Gilbert i marynarze na co dzień stacjonujący w Redzikowie.

Wizyta polskich policjantów ze Szkoły Policji w Słupsku w amerykańskiej bazie, to jeden z elementów wzajemnych kontaktów między placówkami. Zarówno dowódca komponentu amerykańskiego bazy w Redzikowie kpt. Rick Gilbert jaki i Komendant Szkoły Policji w Słupsku insp. Jacek Gil w ramach wzajemnych kontaktów zadeklarowali chęć organizacji wspólnych szkoleń marynarzy US Nawy i policjantów Szkoły Policji.
Wymiernym efektem tych kontaktów, oprócz uczestnictwa w Święcie Niepodległości, była organizacja na terenie słupskiej Szkoły Policji cyklicznej konferencji szkoleniowej dla żołnierzy amerykańskich i polskich pełniących służbę na terenie Bazy w Redzikowie.

 

Film Fragment jednego z policyjnych pokazów

Pobierz plik Fragment jednego z policyjnych pokazów (format mp4 - rozmiar 17.99 MB)


Film w wyższej rozdzielczości można obejrzeć tutaj.

 

 

Powrót na górę strony