Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dzielnicowa pomogła w zbiórce pieniędzy. Chora Ania otrzymała specjalistyczny wózek

Data publikacji 07.07.2017

Akcja, w którą zaangażowała się dzielnicowa żarskiej Policji, sierż. Żaneta Migas zakończyła się sukcesem. Mała Ania, która jest chora na bardzo rzadką chorobę AADC i nie może chodzić, ma wreszcie nowy specjalistyczny wózek. Teraz dziewczynka bez żadnych przeszkód może wyjść z domu i spacerować wspólnie z mamą.

Dla małej Ani z Żar, chorej na bardzo rzadką chorobę AADC, której tylko dwa przypadki znane są w Polsce, potrzebny był specjalistyczny wózek. Akcja zbierania środków finansowych na jego zakup rozpoczęła się w kwietniu 2017 roku. Mamie dziewczynki w zbiórce pieniędzy postanowiła pomóc dzielnicowa z Komendy Powiatowej Policji w Żarach - sierż. Żaneta Migas, która nie była obojętna na los dziewczynki. O zbiórce na specjalistyczny wózek, który kosztował kilka tysięcy złotych, dzielnicowa dowiedziała się przez przypadek. Wylicytowała torebkę, skontaktowała się z mamą dziewczynki i kiedy usłyszała historię Ani, postanowiła jej pomóc. Po służbie wraz z panią Darią - mamą dziewczynki - prowadziła aukcje rzeczy podarowanych przez osoby z całej Polski. Zakup specjalistycznego sprzętu w znaczny sposób ułatwił codzienne życie Pani Darii i jej córeczce. Obie mogą teraz bez żadnych przeszkód wyjść na spacer, czy zakupy, korzystać z uroków lata i wyjść na zewnątrz.

Dziewczynka potrzebuje stałej rehabilitacji, a w przyszłości czeka ją operacja. Wszystkim, którzy chcą pomóc, mogą to uczynić wpłacając dowolną kwotę na konto fundacji ,,Słoneczko” nr konta: 89 8944 0003 0000 2088 2000 0010.

(KWP w Gorzowie / mw)

Powrót na górę strony