Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Ujawniono narkotyki i nielegalne płyty CD w dyskotece

Data publikacji 27.03.2006

Funkcjonariusze sekcji do walki z przestępczością gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu wspólnie z kryminalnymi, Grupą Realizacyjną Komendy Miejskiej, pracownikami Urzędu Celnego, w wynikiu kontroli dyskoteki na poznańskim Starym Mieście, ujawnili narkotyki oraz nielegalne kopie płyt CD.

W sobotę 25 marca br. w godzinach nocnych policjanci wraz z pracownikami Urzędu Celnego skontrolowali dyskotekę na poznańskim Starym Mieście. W trakcie wykonywania czynności policjanci ujawnili i zabezpieczyli około 200 szt. nielegalnych kopii płyt CD z utworami muzycznymi wraz z nośnikami.

Przy użyciu psa do wykrywania zapachów narkotycznych, po przeszukaniu osób i lokalu, w części tanecznej sali za sofami oraz w specjalnej skrytce w toalecie funkcjonariusze ujawnili 17 tabletek ekstazy i susz roślinny – prawdopodobnie marihuanę. Policjanci ustalili również, że dyskotekowy didżej i pozostałe osoby obsługi lokalu pracowały "na czarno", bez umów o pracę, natomiast na odtwarzane publicznie utwory muzyczne właściciel nie posiadał umowy licencyjnej.

Za naruszenie przepisów ustawy o prawach autorskich i prawach pokrewnych właścicielowi i didżejowi grozi kara pozbawienia wolności do lat 5.

Powrót na górę strony