Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zaginiony starszy mężczyzna odnaleziony w lesie przez policjantów

Data publikacji 08.07.2017

Szybka i sprawna akcja funkcjonariuszy zakończyła się sukcesem. Policjanci odnaleźli całego i zdrowego zaginionego 89-latka. Mężczyzna z zanikami pamięci wyszedł z miejsca zamieszkania i zabłądził w lesie. Dzięki dobrze zorganizowanej akcji, ta sytuacja zakończyła się szczęśliwie.

Wczoraj około godz. 18.00, oficer dyżurny kętrzyńskich policjantów został powiadomiony przez zaniepokojoną mieszkankę gminy Barciany o zaginięciu jej 89-letniego ojca. Z przekazanych informacji wynikało, że mężczyzna z miejsca zamieszkania wyszedł około godz. 14.15 w nieznanym kierunku. Początkowo, mężczyzna był szukany przez członków rodziny, sąsiadów, a także przez mieszkańców wsi. Jednak poszukiwania te nie dały rezultatu, wobec czego rodzina poinformowała o tym zdarzeniu policjantów.

Policjanci wiedzieli, że starszy mężczyzna jest osobą schorowaną i ma problemy z pamięcią. Funkcjonariusze natychmiast rozpoczęli poszukiwania. W akcję poszukiwawczą 89-letniego zaginionego mężczyzny zaangażowano ponad 50-ciu funkcjonariuszy z Komendy Powiatowej Policji w Kętrzynie, funkcjonariuszy Straży Granicznej z psem służbowym oraz dronem, a także Ochotnicze Straże Pożarne ze Skandawy oraz Barcian. Po około dwóch godzinach poszukiwań policjanci sprawdzając oddalony około 200 metrów od miejsca zamieszkania las odnaleźli siedzącego w nim wystraszonego całą sytuacją, ale całego i zdrowego mężczyznę.

Pomoc na szczęście nadeszła w porę i 89-latek trafił pod opiekę rodziny. Dzięki dobrze zorganizowanej akcji, ta sytuacja zakończyła się szczęśliwie.

(KWP w Olsztynie / ws)

Powrót na górę strony