Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Przysuscy policjanci zabezpieczyli narkotyki warte niemal 100 tys. złotych

Data publikacji 10.07.2017

Trzy miesiące w areszcie spędzi dwóch 26-latków podejrzewanych o przestępstwa narkotykowe. Policjanci zlikwidowali profesjonalną hodowlę roślin konopi indyjskich oraz zabezpieczyli susz marihuany o czarnorynkowej wartości niemal 100 tys. złotych. Zatrzymanym grozi do 15 lat więzienia.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego przysuskiej komendy rozpracowując środowisko osób zajmujących się przestępczością narkotykową ustalili, że w jednym z budynków na terenie województwa świętokrzyskiego znajduję się nielegalna plantacja konopi indyjskich.

Ustalenia funkcjonariuszy potwierdziły się. Kryminalni po wejściu do budynku zobaczyli profesjonalną plantację konopi indyjskich. Właścicielami byli dwaj młodzi mężczyźni, mieszkańcy powiatu przysuskiego. Rośliny rosły w specjalnie przygotowanym pomieszczeniu, do którego podłączony był specjalistyczny sprzęt. Policjanci zabezpieczyli blisko 2 kg suszu konopi indyjskich, rośliny oraz 109 donic z pozostałościami łodyg po krzewach. Mundurowi zabezpieczyli również sprzęt i urządzenia, które miały wspomagać rośliny we wzroście i rozwoju.

Czarnorynkowa wartość zabezpieczonych roślin i narkotyków szacowana jest na blisko 100 tys. złotych.

Właściciele nielegalnej uprawy zostali zatrzymani i przewiezieni do policyjnego aresztu do wyjaśnienia sprawy. Mężczyźni usłyszeli zarzuty uprawy i wytwarzania znaczniej ilości środków odurzających.

W miniony piątek sąd po zapoznaniu się ze zgromadzonymi przez przysuskich policjantów materiałami przychylił się do wniosku mundurowych i prokuratury, i zdecydował o tymczasowym aresztowaniu mężczyzn na najbliższe trzy miesiące. Teraz 26-latkom grozi kara pozbawienia wolności do 15 lat.

  • Przysuscy policjanci zabezpieczyli narkotyki warte niemal 100 tys. złotych
  • Przysuscy policjanci zabezpieczyli narkotyki warte niemal 100 tys. złotych
  • Przysuscy policjanci zabezpieczyli narkotyki warte niemal 100 tys. złotych

Opis filmu: Przysuscy policjanci zabezpieczyli narkotyki warte niemal 100 tys. złotych

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 11.86 MB)

Powrót na górę strony