Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Szczęśliwe finały poszukiwań

Data publikacji 10.07.2017

W niespełna godzinę od zgłoszenia zaginięcia policjanci odnaleźli 86-latka. Okazało się, że w nocy mężczyzna wyszedł z rodzinnej imprezy. Zaniepokojeni jego dłuższą nieobecnością najbliżsi powiadomili mundurowych. Ci odnaleźli mężczyznę w pobliżu lasu. Również szczęśliwie zakończyły się poszukiwania 21-latki prowadzone przez włodawskich policjantów. Z relacji matki wynikało, że dziewczyna rano wyjechała do pracy, lecz tam nie dotarła. Nie odbierała również telefonu komórkowego. Napisała wiadomość, z której wynikało, że może mieć myśli samobójcze. Już po godzinie od zgłoszenia kryminalni znaleźli poszukiwaną.

W nocy z soboty na niedzielę dyżurny łukowskiej komendy policji został powiadomiony o zaginięciu 86-latka z gminy Nowodwór. Z przekazanej informacji wynikało, że w jednej z miejscowości gminy Adamów, starszy mężczyzna wyszedł w nocy z rodzinnej imprezy i pomimo późnej pory nie powrócił do najbliższych. Ci obawiając się o jego stan zdrowia, a także zaniepokojeni jego przedłużającą się nieobecnością powiadomili  o tym fakcie policję. W rejon tej miejscowości zostali skierowani wszyscy policjanci pełniący tej nocy służbę w powiecie łukowskim. Mundurowi sprawdzali okoliczne pola i lasy oraz pobliskie zabudowania. W niespełna godzinę od zgłoszenia funkcjonariusze zauważyli idącego wzdłuż lasu starszego mężczyznę. Policjanci ustalili, że jest to poszukiwany przez nich 86-latek. Mężczyzna powiedział policjantom, że chciał pieszo powrócić do swego domu. Nie przewidział tego, iż jego najbliżsi będą martwić się o niego. Odnaleziony przez funkcjonariuszy mężczyzna został odwieziony do swych najbliższych, ci zaopiekowali się nim i samochodem odwieźli go do jego domu. Jego życiu i zdrowiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

...

W sobotę ok. 18:30 mieszkanka gm. Hanna zgłosiła zaginięcie swojej 21-letniej córki. Z relacji matki wynikało, że dziewczyna rano wyjechała do pracy, lecz tam nie dotarła. Nie odbierała również telefonu komórkowego i napisała wiadomość, z której wynikało, że może mieć myśli samobójcze.

Na szczęście dzięki skutecznym działaniom poszukiwawczym policjantów Wydziału Kryminalnego włodawskiej komendy namierzono zaginioną już godzinę po otrzymaniu zgłoszenia. Funkcjonariusze odnaleźli ją całą i zdrową w pobliżu m. Sawin jak podróżowała swoim autem. Po zbadaniu przez lekarza została przekazana rodzinie.

(KWP w Lublinie / ws)

Powrót na górę strony