Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Trzy kobiety zgubiły się w lesie – z pomocą przyszli dzielnicowi

Data publikacji 11.07.2017

Skuteczna koordynacja działań, współpraca z leśnikami i doskonała znajomość terenu, to pozwoliło na szybkie odlezienie trzech osób. Dzięki szybkiej i skutecznej interwencji mundurowych, trzy kobiety, które w czasie ulewnego deszczu zgubiły się w lesie, cało i bezpiecznie wróciły do domów. W tej interwencji ogromne znaczenie miał czas, bo jedna z pań niedługo spodziewa się dziecka.

Dobry dzielnicowy, to policjant pracujący blisko mieszkańców, potrafiący wsłuchiwać się w ich problemy i oczekiwania. Nie bez znaczenia jest również doskonała znajomość podległego terenu. Jest to szczególnie istotne w sytuacjach, kiedy potrzebna jest błyskawiczna interwencja Policji, kiedy liczy się każda minuta, a w grę wchodzi życie i zdrowie ludzi. Dzięki właśnie interwencji dzielnicowych z Drezdenka oraz współpracy z leśnikami i odpowiedniemu koordynowaniu działań przez dyżurnego strzeleckiej komendy, udało się odnaleźć trzy kobiety, które zgubiły się w lesie.

Cała sytuacja miła miejsce w poniedziałek (10 lipca) około południa. To wtedy Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Strzelcach Krajeńskich otrzymał zgłoszenie z Wojewódzkiego Centrum Powiadamiania Ratunkowego o trzech kobietach, które zgubiły się w lesie. Ze zgłoszenia wynikało, że panie wyszły na spacer i straciły orientacje w terenie i nie potrafiły same wrócić do samochodu. Najgroźniejszym w tej sytuacji był fakt, że jedna z kobiet, która nie długo spodziewa się dziecka odłączyła się od pozostałej dwójki i nie było z nią żadnego kontaktu. Kobiety były bardzo wystraszone i przemoknięte do suchej nitki, bo w tym czasie nad całym regionem przechodziła intensywna ulewa. Dyżurny powiadomił o zgłoszeniu dzielnicowych z Drezdenka. Ci posiadali niewiele szczegółów miejsca, w którym mogą znajdować się zaginione panie. Z pomocą policjantom przyszli również leśnicy z Nadleśnictwa Karwin. Dzięki takiej współpracy na efekty nie trzeba było długo czekać. Po kilkudziesięciu minutach od zgłoszenia wszystkie kobiety udało się odleźć. Zapłakane i przemoknięte znalazły schronienie przed deszczem w radiowozie. Żadna z pań nie potrzebowała pomocy medycznej.

Tym razem, dzięki interwencji policjantów wspomaganych leśnikami, wszystko skończyło się szczęśliwie. Jednak pamiętajmy, aby wychodząc do lasu zachować rozsądek, szczególnie teraz kiedy wiele osób wybiera się do lasu na grzyby. Apel ten dotyczy również najbliższych, którzy mają obowiązek sprawowania właściwej opieki nad osobami w podeszłym wieku. Starajmy się robić wszystko, by osoby takie nie wchodziły do lasu bez odpowiedniego nadzoru. Pamiętajmy by w każdym przypadku miały przy sobie telefon komórkowy z naładowana baterią, a także kartkę z numerami telefonu do opiekunów. W każdym przypadku zaginięcie osoby należy zgłaszać Policji bez zbędnej zwłoki. Tylko sprawnie podjęte działania dają szansę na szybkie odnalezienia zaginionego.

 

Źródło: sierż. szt. Tomasz Bartos

KPP w Strzelcach Kraj.

Powrót na górę strony