Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Uratował poszkodowanych w wypadku

Data publikacji 11.07.2017

Sam mógłby być ofiarą wypadku drogowego. Jednak jechał wolniej i tuż przed jego samochodem doszło do wypadku drogowego. Policjant Oddziału Prewencji Policji w Poznaniu – post. Kamil Kubiak, zareagował natychmiast. Wezwał pomoc, udzielił pierwszej pomocy poszkodowanym i zabezpieczył rozbite pojazdy. Dzięki jego pomocy, 4 poszkodowane osoby otrzymały natychmiastową pomoc.

W ubiegłą środę (5 lipca br.) Kamil Kubiak jechał drogą krajowa nr 92 do Strzałkowa. Był po służbie. W jednej chwili spokojna trasa zamieniła się w drogowy dramat. Tuż przed jadącym policjantem rozbiły się 2 pojazdy. Samochód osobowy najprawdopodobniej wymusił pierwszeństwo na dostawczym Iveco. W wyniku tego zderzenia 4 osoby zostały poszkodowane.

Post. Kamil Kubiak widząc całe zdarzenie natychmiast przystąpił do działania. Policjant upewnił się, że na miejsce wypadku zostały wezwane już służby do pomocy i rozpoczął wyciąganie dwóch pasażerów z pojazdu Iveco. Następnie to samo zrobił z pasażerami samochodu osobowego. Poszkodowanych ułożył ich w bezpiecznych pozycjach,w miejscu gdzie nic im już nie zagrażało.

Funkcjonariusz zauważył również, że z pojazdów biorących udział w zdarzeniu drogowym wydobywa się dym i wyciekają z nich płyny. Nie mogąc się dostać do wnętrza samochodu, Kamil Kubiak wybił przednią szybę pojazdu i wyłączył zapłony samochodowe. Już po chwili, z pomocą innych świadków zdarzenia, otworzył maskę i rozłączył akumulatory, żeby nie dopuścić do wybuchu.

Gdy policjant upewnił się, że rozbite samochody nie stanowią już zagrożenia, wrócił do poszkodowanych i opiekował się nimi do czasu przyjazdu pogotowia ratunkowego. Po przyjeździe karetki i policjantów, przekazał im wszystkie informacje o zdarzeniu i stanie zdrowia poszkodowanych. Upewniając się, że nikomu nic już nie zagraża - wrócił do domu.

(KWP w Poznaniu / ig)

Powrót na górę strony