Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Usłyszały zarzuty - grozi im dożywocie

Data publikacji 13.07.2017

Policjanci z Namysłowa zatrzymali kobietę podejrzewaną o zabójstwo swojego konkubenta. Do zdarzenia doszło na jednej z posesji w powiecie namysłowskim. Funkcjonariusze pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Kluczborku wyjaśniają okoliczności śmierci mężczyzny. 60-latka usłyszała już zarzut zabójstwa. Decyzją sądu została tymczasowo aresztowana na 3 miesiące. Kobieta musi się teraz liczyć z kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności. Również jeden z najpoważniejszych zarzutów usłyszała 56-letnia mieszkanka Złocieńca. Zebrany w sprawie materiał dowodowy skłonił drawski sąd do zastosowania wobec niej środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania.

Do tragicznego w skutkach zdarzenia doszło w sobotni wieczór, 8 lipca, na terenie powiatu namysłowskiego. Jak ustalili śledczy, na jednej z posesji doszło do awantury pomiędzy kobietą a mężczyzną, To wtedy mieszkanka powiatu namysłowskiego, miała zadać ranę kłutą swojemu konkubentowi. Mężczyzna w wyniku odniesionych obrażeń zmarł.

Policjanci będący na miejscu przeprowadzili oględziny oraz zabezpieczyli ślady i dowody w tej sprawie. Kryminalni wraz z prokuratorem wykonywali czynności w ramach śledztwa w sprawie o zabójstwo.

Kobieta została zatrzymana i usłyszała zarzut zabójstwa. Na wniosek prokuratury sąd tymczasowo aresztował ją na 3 miesiące. 60-latce grozi teraz kara nawet dożywotniego więzienia.

***

W miniony weekend w nocy policjanci otrzymali zgłoszenie, że w jednym ze złocienieckich mieszkań znajdują się zwłoki 41-letniego mężczyzny. Obrażenia ciała wskazywały, że zgon nie nastąpił z przyczyn naturalnych. Przybyli na miejsce funkcjonariusze zidentyfikowali zmarłego i zatrzymali 56-letnią właścicielkę mieszkania.

Natychmiast policjanci rozpoczęli zabezpieczanie śladów pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Drawsku Pomorskim oraz wyjaśnianie okoliczności zdarzenia. Szybko ustalono, że krótko przed zdarzeniem w mieszkaniu trwała impreza alkoholowa. Do zabójstwa doszło zaraz po jej zakończeniu gdy większość uczestników opuściła lokal.

Zabezpieczone ślady i ustalenia funkcjonariuszy wskazały na sprawstwo zatrzymanej kobiety. Prokuratura Rejonowa w Drawsku Pomorskim przedstawiła jej zarzut zabójstwa. Zatrzymana nie przyznała się do zarzucanego czynu i złożyła wyjaśnienia.

W poniedziałek Sąd Rejonowy w Drawsku Pomorskim po zapoznaniu się z materiałem dowodowym przychylił się do wniosku Policji oraz Prokuratury Rejonowej i zastosował wobec podejrzanej środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.

Za zabójstwo grozi kara nawet do 25 lat pozbawienia wolności lub dożywocia. O ostatecznym jej wymiarze zdecyduje sąd.

(KWP w Opolu / KWP  w Szczecinie / kp)

 

Powrót na górę strony