Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejne zatrzymanie za oszustwa „na policjanta”

Data publikacji 13.07.2017

Białostoccy policjanci przy współpracy z mundurowymi ze Szczecina zatrzymali 35-latka. Mężczyzna podejrzany jest o oszustwa metodą „na policjanta”. Mieszkaniec województwa zachodniopomorskiego usłyszał już zarzuty i decyzją sądu najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie. Grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Białostoccy policjanci pod koniec czerwca bieżącego roku zatrzymali trzech mieszkańców województwa zachodniopomorskiego podejrzanych o oszustwa metodą „na policjanta”. Wtedy to, funkcjonariusze ustalili, że 26, 42 i 54-latkowie dzwonili do osób starszych i podając się za „policjantów” informowali swoich rozmówców, że ich konta bankowe są zagrożone przez hakerów i mogą stracić wszystkie oszczędności. Rzekomi policjanci zapewniali pokrzywdzonych, że w momencie przelania przez nich środków finansowych na nowo założone konta bankowe, seniorzy zapobiegną utracie swoich pieniędzy. Przestępcy nakłaniali również rozmówców do przekazywania im danych, które są niezbędne do przeprowadzenia wszelkich operacji bankowych. Tym sposobem wyłudzili oni od seniorów blisko ćwierć miliona złotych. Wtedy również białostoccy policjanci informowali, że sprawa jest rozwojowa i planują kolejne zatrzymania osób.

Tak też się stało w miniony poniedziałek, kiedy to funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku i Wydziału do walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku wspólnie z mundurowymi z Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie zatrzymali kolejnego podejrzanego do tej sprawy. 35-letni mieszkaniec województwa zachodniopomorskiego usłyszał już zarzuty oszustwa oraz usiłowanie oszustwa. Wczoraj sąd zastosował wobec mężczyzny tymczasowy areszt na okres trzech miesięcy. Grozi mu kara do 8 lat więzienia.

 

Powrót na górę strony