Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Areszt za posiadanie ponad 5 kilogramów narkotyków

Policjanci z Wydziału Kryminalnego wałeckiej komendy zatrzymali 33-letniego mężczyznę, który w miejscu zamieszkania posiadał znaczne ilości narkotyków. Kryminalni zabezpieczyli blisko pięć kilogramów środków psychotropowych i 70 gramów środków odurzających. Wczoraj sąd przychylił się do wniosku prokuratora i zastosował wobec sprawcy tymczasowy areszt na okres trzech miesięcy.

W dniu 11 lipca  2017 roku policjanci pojechali do jednego z mieszkań w Wałczu.  Z ich ustaleń wynikało, że w lokalu mogą znajdować się znaczne ilości narkotyków. Ich przypuszczenia szybko się potwierdziły, ponieważ podczas przeszukania część narkotyków znaleźli w pomieszczeniu piwnicznym, a pozostałe zakazane substancje w skrzynce na listy znajdującej się na klatce schodowej budynku.

Łącznie funkcjonariusze zabezpieczyli prawie 5 kilogramów amfetaminy i 70 gramów marihuany. Z zabezpieczonych substancji sprawca mógł przygotować 5 tysięcy porcji narkotyków. 33-letni wałczanin został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu.

Zgromadzony materiał dowodowy został przekazany do prokuratury. Wczoraj Sędzia Sądu Rejonowego w Wałczu zastosował wobec 33-letniego mieszkańca Wałcza środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.

Przestępstwo to zagrożone jest karą do 10 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Szczecinie / kp)

 

  • zabezpieczone narkotyki
  • zabezpieczone narkotyki
Powrót na górę strony