Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Tymczasowo zatrzymany podejrzany o oszustwo i wyłudzenie około 500 tys. złotych od kilku tysięcy pokrzywdzonych

Data publikacji 14.07.2017

Nawet do 10 lat pozbawienia wolności grozi mężczyźnie, zatrzymanemu przez funkcjonariuszy Wydziału dw. z Cyberprzestępczością Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu, podejrzanemu o fikcyjną zbiórkę i wyłudzenie datków powołując się na rzekomą pomoc choremu 2,5 letniemu dziecku i działając tym samym na szkodę kilku tysięcy darczyńców. Podejrzany, zatrzymany w Warszawie, usłyszał już w prokuraturze zarzuty. Mężczyzna decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące.

 Sąd Rejonowy dla Wrocławia Śródmieścia zastosował wobec 23-letniego mężczyzny, zatrzymanego przez funkcjonariuszy Wydziału dw. z Cyberprzestępczością Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu, podejrzanego o oszustwo i wyłudzenie około 500 tys. złotych, środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Postępowanie w tej sprawie, wszczęte przez Prokuraturę Okręgową we Wrocławiu, prowadzi Wydział Dochodzeniowo - Śledczy Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu we Wrocławiu.

Postępowanie dotyczy podejrzenia o oszustwo i wyłudzenie pieniędzy poprzez zorganizowanie fikcyjnej zbiórki na rzekomo chore 2,5 letnie dziecko. W efekcie tego czynu i zbiórki przeprowadzonej za pośrednictwem jednego z portali internetowych, sprawca wyłudził ponad 500 tys. złotych, działając na szkodę kilku tysięcy darczyńców i właścicieli portalu.

Przypomnijmy, że wykonując czynności w tej sprawie, funkcjonariusze Wydziału dw. Z Cyberprzestępczością Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu zlokalizowali miejsce pobytu mężczyzny podejrzewanego o to przestępstwo. Dolnośląscy policjanci zatrzymali podejrzewanego na terenie Warszawy, w wynajmowanym przez niego mieszkaniu. Tam też zabezpieczono część środków pochodzących z fikcyjnej zbiórki oraz markowy sprzęt elektroniczny i sportowy zakupiony za wyłudzone pieniądze.

Zatrzymany 23 – latek przewieziony został do Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu, gdzie trafił do policyjnego aresztu. Mężczyzna został wczoraj doprowadzony do prokuratury, gdzie na podstawie zebranego przez policjantów i prokuraturę materiału, usłyszał zarzuty.

Obecnie dolnośląscy policjanci i prokuratura wyjaśniają dalej wszystkie okoliczności tego przestępstwa. Funkcjonariusze apelują do osób pokrzywdzonych w wyniku tej fikcyjnej zbiórki o kontakt z najbliższą jednostką Policji.

(KWP we Wrocławiu / kp)

 

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 19.75 MB)

Powrót na górę strony