Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wpadł z nielegalną krajanką tytoniu

Data publikacji 14.07.2017

Zabezpieczone prawie pół tony krajanki tytoniowej bez polskich znaków akcyzy. To kolejny sukces policjantów z Krapkowic i Opola w zwalczaniu przestępczości gospodarczej. W tej sprawie kryminalni z Krapkowic już postawili zarzuty 40-latkowi. Funkcjonariusze oszacowali wartość uszczuplenia Skarbu Państwa z tytułu niezapłaconych podatków na ponad 110 tys. złotych.

Pod koniec czerwca br. w Krapkowicach policjanci zatrzymali do kontroli samochód osobowy. Za jego kierownicą siedział 40-letni mieszkaniec gminy Strzeleczki. W jego bagażniku funkcjonariusze znaleźli 7 worków z krajanką tytoniową bez polskich znaków akcyzowych. Mężczyzna został zatrzymany.

Zajmujący się sprawą policjanci z Krapkowic i Opola na podstawie zebranych informacji dodatkowo odnaleźli na terenie powiatu opolskiego samochód dostawczy. W jego wnętrzu funkcjonariusze znaleźli kolejnych 18 worków z krajanką tytoniową należącą do zatrzymanego 40-latka.

Ważenie pokazało, że mężczyzna posiadał blisko pół tony krajanki tytoniowej bez polskich znaków akcyzowych. Podejrzany już usłyszał zarzuty, teraz grozi mu zgodnie z przepisami ustawy karno-skarbowej nawet do 3 lat więzienia.

Funkcjonariusze oszacowali wartość uszczuplenia Skarbu Państwa z tytułu niezapłaconych podatków na ponad 110 tys. złotych.

(KWP w Opolu / kp)

 

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 19.5 MB)

Powrót na górę strony