Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wyłudzał gotówkę z terminali płatniczych

Data publikacji 14.07.2017

Policjanci z Biura do Walki z Cyberprzestępczością współpracując z agentem rozliczeniowym, zatrzymali mężczyznę podejrzewanego o próbę wyłudzenia ponad 220 tys. zł. Jak wynika ze wstępnych ustaleń śledczych przestępczy proceder miał polegać na uzyskaniu gotówki za pomocą terminali płatniczych używanych w fikcyjnie zarejestrowanych do tego celu działalności gospodarczych. Za popełnienie tego przestępstwa grozi kara do 8 lat więzienia.

Policjanci zwalczający przestępczość kartową z Biura do Walki z Cyberprzestępczością KGP współpracując z agentem rozliczeniowym zatrzymali 42-letniego mężczyznę podejrzewanego o popełnianie oszustw polegających na wyłudzaniu pieniędzy od agentów rozliczeniowych. Ten przestępczy proceder odbywał się za pośrednictwem terminali płatniczych, a zamiarem sprawcy było wyłudzenie znacznej kwoty gotówki. Dzięki efektywnej współpracy policji z agentem rozliczeniowym zlokalizowano sprawcę, który zamierzał wyłudzić ponad 220 tys. zł
 
Interweniujący w tej sprawie funkcjonariusze w wyniku przeprowadzonych czynności wpadli na trop podejrzanego. Mężczyzna został zatrzymany na terenie powiatu starogardzkiego, gdzie w wynajmowanym mieszkaniu mundurowi z Posterunku Policji w Skórczu wspólnie z policjantami Biura do Walki z Cyberprzestępczością, zabezpieczyli karty bankomatowe oraz terminale płatnicze, które mogły być użyte do tego przestępczego procederu.
 
Dodatkowo wyszło na jaw, że zatrzymany 42-latek był poszukiwany 2 listami gończymi przez Sąd Rejonowy w Gdyni w celu odbycia kary 4 lat i 6 miesięcy pozbawienia wolności za wcześniej popełnione oszustwa.

(Biuro dw. z Cyberprzestępczością KGP / ig)

Powrót na górę strony