Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

"Poeta" włamywacz w rękach policjantów

Data publikacji 17.07.2017

Policjanci zatrzymali mieszkańca Poznania podejrzewanego o kradzieże z włamaniem. Został złapany kilka godzin po swoim ostatnim występku. Podczas rozmowy z mundurowymi, mężczyzna przyznał się między innymi do kradzieży kielicha mszalnego z zakrystii, który został przez niego zwrócony dzień później. Za kradzieże z włamaniem grozi do 10 lat więzienia.

W nocy z 8 na 9 lipca br. na poznańskim Grunwaldzie miało miejsce włamanie do domu jednorodzinnego. Nieznany sprawca wszedł przez garaż do środka i ukradł z pomieszczeń między innymi 2 laptopy, odtwarzacz dvd, aparat fotograficzny i 2 kamery. 9 lipca rano, dzielnicowi z Grunwaldu patrolując swój rejon służbowy, zauważyli w taksówce, która obok nich przejeżdżała, mężczyznę, którego dobrze znali, a który na widok policjantów zaczął się nerwowo zachowywać. Taksówka została zatrzymana, a pasażer i jego bagaż, dokładnie sprawdzony.

Funkcjonariusze znaleźli przy mężczyźnie złotą biżuterię i inne przedmioty, których pochodzenia nie potrafił wytłumaczyć. Dodatkowo miał przy sobie klucz do pokoju hotelowego, mimo, że mieszkał w Poznaniu. O całym zdarzeniu został powiadomiony Wydział Kryminalny KMP w Poznaniu.

Policjanci pojechali do hotelu, w którym zatrzymany wynajmował pokój. W trakcie przeszukania znaleźli i zabezpieczyli wspomniany wcześniej sprzęt elektroniczny. Mężczyzna przyznał się, że wszystkie te przedmioty zostały skradzione z domu na Grunwaldzie. Dodatkowo ustalono, że poznaniak jest odpowiedzialny za 5 innych włamań, do których doszło w Poznaniu w ostatnim czasie. W wyniku jednego z nich, 5 lipca br. z zakrystii kościoła przy ul. Wronieckiej został skradziony kielich mszalny. Jednak w tym przypadku mężczyzna miał wyrzuty sumienia, ponieważ kilka dni później, podrzucił kielich w pobliżu świątyni. Razem z kielichem zostawił list, w którym przepraszał za to co zrobił.

Zatrzymany usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem, za co grozi mu do 10 lat więzienia.

(KWP w Poznaniu / mg)

  • "Poeta" włamywacz w rękach policjantów
  • "Poeta" włamywacz w rękach policjantów
  • "Poeta" włamywacz w rękach policjantów
  • "Poeta" włamywacz w rękach policjantów
  • "Poeta" włamywacz w rękach policjantów
  • "Poeta" włamywacz w rękach policjantów

Opis filmu: "Poeta" włamywacz w rękach policjantów

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 5.25 MB)

Powrót na górę strony