Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dzielnicowi udaremnili wprowadzenie do obrotu ponad 740 porcji marihuany

Data publikacji 17.07.2017

Policjanci z powiatu lwóweckiego zatrzymali mężczyznę, który posiadał sporą ilość suszu roślinnego. Sprawdzenia przeprowadzone przez funkcjonariuszy potwierdziły, że była to marihuana, z której można byłoby uzyskać ponad 740 porcji handlowych tego narkotyku. Obecnie policjanci wyjaśniają gdzie zabezpieczone środki odurzające miały trafić. O dalszym losie mężczyzny zadecyduje teraz sąd.

Dzielnicowi z Posterunku Policji w Mirsku zatrzymali mężczyznę podejrzanego o posiadanie narkotyków. 48-letni mieszkaniec Przecznicy wpadł, ponieważ posiadał przy sobie susz roślinny. W trakcie przeszukania miejsca pobytu mężczyzny policjanci ujawnili dodatkową ilość suszu, która schowana była w foliowej torbie.

Badania wykazały, że zabezpieczony susz to konopie inne niż włókniste i ich posiadanie w Polsce jest zabronione. Łącznie policjanci udaremnili wprowadzenie do obrotu ponad 740 porcji marihuany. Mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie.

Obecnie funkcjonariusze ustalają skąd 48-latek miał narkotyki i gdzie miały trafić. W związku z naruszeniem przepisów ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii o dalszym losie podejrzanego zadecyduje teraz sąd.

(KWP we Wrocławiu / mg)

Powrót na górę strony