Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

KSP: Amerykańscy policjanci z wizytą w Warszawie

Dwóch amerykańskich policjantów - specjalistów z zakresu planowania strategicznego gościło wczoraj w Komendzie Stołecznej Policji.

Przebywający od kilku dni w Polsce Michael P. Dawning z Departamentu Policji Los Angeles i Keith Bridges z Departamentu Policji Charlotte, na zorganizowanym w Centrum Szkolenia Policji w Legionowie szkoleniu dla komendantów wojewódzkich Policji i ich zastępców, prowadzą wykłady na temat planowania strategicznego w Policji. W ten sposób dzielą się swoją wiedzą i doświadczeniami z polskimi policjantami. Wczoraj po południu odwiedzili oni Komendę Stołeczną Policji. Pierwszym punktem ich wizyty było Muzeum Policji. Tu zapoznali się z historią polskiej Policji i historią samego Pałacu Mostowskich - budynku starszego aniżeli Konstytucja Stanów Zjednoczonych. Następnie goście odwiedzili mózg działania stołecznej Policji, czyli Stołeczne Stanowisko Kierowania. Pokaz możliwości stanowiska, a także przedstawienie zakresu obsługiwanych zdarzeń przyjęte zostały z olbrzymim zainteresowaniem. Kolejnym punktem wizyty było Laboratorium Kryminalistyczne KSP, gdzie zaprezentowano poszczególne pracownie, pokazując tym samym możliwości w dziedzinie techniki kryminalistycznej warszawskiej Policji. W dyskusji okazało się, że dysponujemy takimi samymi możliwościami, jak nasi koledzy zza oceanu.

Wizytę zakończyło spotkanie obu gości z pierwszym zastępcą komendanta głównego Policji nadinsp. Ryszardem Siewierskim i komendantem stołecznym podinsp. Jackiem Kędziorą.

Powrót na górę strony
Polska Policja