Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zarzut dla 20-latki za porzucenie dziecka

Data publikacji 18.07.2017

20-letnia grudziądzanka usłyszała dziś zarzut porzucenia swojego 2-letniego dziecka. Do zdarzenia miało dojść w miniony weekend w centrum Grudziądza w pobliżu jednego ze sklepów monopolowych. Decyzją Sądu Rodzinnego syn 20-latki został umieszczony w Centrum Pomocy Dziecku i Poradnictwa Rodzinnego w Grudziądzu. Na wniosek policjantów, prokurator zastosował wobec kobiety dozór policyjny.

Do zdarzenia doszło w niedzielę (16.07.2017) późnym wieczorem. Ok. godz. 22:00 do dyżurnego Komendy Miejskiej Policji w Grudziądzu zadzwoniła ekspedientka jednego ze sklepów monopolowych w centrum miasta z informacją, że przed budynkiem znajduje się wózek, w którym jest dziecko, a w pobliżu nie ma jego rodziców.

Dyżurny natychmiast wysłał tam patrol. Policjanci po dotarciu na miejsce potwierdzili, że przed sklepem w dziecięcym wózku znajduje się mały chłopiec. Dziecko nie mówiło, było zaniedbane, miało zabrudzone rzeczy, posklejane włosy, a w wózku nie było również żadnych dokumentów czy kartki z adresem.

Chłopiec został przewieziony do szpitala, gdzie lekarz określił jego stan jako dobry. Policjanci przystąpili do ustalania tożsamości dziecka. Został upubliczniony jego wizerunek wraz z rzeczami i wózkiem w którym został znaleziony. W wyniku działań Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Grudziądzu, policjantów Komendy Miejskiej Policji w Grudziądzu oraz osoby postronnej, która rozpoznała wizerunek chłopca w mediach, udało się ustalić jego tożsamość. Okazało się, że jest to dwulatek, syn 20-letniej grudziądzanki.

Mundurowi udali się do miejsca, gdzie dziecko miało zamieszkiwać z matką. Na miejscu policjanci nikogo nie zastali. Funkcjonariuszom udało się ustalić innych członków rodziny, którzy potwierdzili, że znaleziony chłopiec jest członkiem ich rodziny. 

W poniedziałek (17.07.2017) po godzinie 18:00 została zatrzymana matka chłopca. Dzisiaj (18.07.2017) został jej przedstawiony zarzut porzucenia małoletniego poniżej 15 roku życia, za co kodeks karny przewiduje do 3 lat więzienia. Na wniosek policjantów, prokurator zastosował wobec niej dozór policyjny. Dwulatek decyzją Sądu Rodzinnego w Grudziądzu został umieszczony w Centrum Poradnictwa Rodzinnego w Grudziądzu.

Powrót na górę strony