Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podziękowania dla policjantów

Data publikacji 19.07.2017

Do Komendanta Powiatowego Policji w Górze wpłynęły podziękowania od jednej z mieszkanek dla górowskich policjantów. Kobieta w swoim piśmie podziękowała za szybkie schwytanie złodzieja i odzyskanie roweru syna. Do zdarzenia doszło 6 lipca br. Już po dwóch godzinach od zgłoszenia, podejrzany został zatrzymany przez funkcjonariuszy. Policjanci odzyskali też skradziony rower. Na ręce Komendanta Miejskiego Policji w Katowicach inspektora Pawła Barskiego wpłynęły podziękowania dla dzielnicowych oraz przewodników psów służbowych. Pani Barbara Salamon - Prezes Katolickiej Fundacji Dzieciom podziękowała policjantom za udział w festynie rodzinnym, podczas którego mundurowi zaprezentowali pokaz z udziałem psów służbowych.

Kilka dni temu na stronie internetowej Komendy Powiatowej Policji w Górze opublikowany został komunikat dotyczący kradzieży, a następnie odzyskania przez policjantów skradzionego roweru i zatrzymania przez nich podejrzanego o kradzież mienia.

Miło nam, że praca policjantów została doceniona, a podziękowania ze strony osoby pokrzywdzonej przesyłane zostały na ręce szefa górowskich funkcjonariuszy. Matka chłopca, którego rower został skradziony, a następnie odzyskany przez policjantów, podziękowała za „szybkie schwytanie złodzieja i odzyskanie roweru syna”.

Przypomnijmy, że 6 lipca 2017 r. policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Górze otrzymali zgłoszenie o kradzieży roweru z klatki schodowej jednej z kamienic na terenie miasta. W wyniku podjętych działań, już dwie godziny później, funkcjonariusze zatrzymali podejrzanego o kradzież mienia. Zatrzymany, to 38-letni mieszkaniec Góry. Podczas przeszukania jego posesji policjanci odnaleźli skradziony rower, który został już przekazany właścicielowi.

Podejrzany usłyszał w tej sprawie zarzuty. Teraz za swój czyn odpowie on przed sądem. Za kradzież grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

***

Komendant Miejski Policji w Katowicach inspektor Paweł Barski otrzymał podziękowania od pani Barbary Salamon - Prezes Katolickiej Fundacji Dzieciom w Parafii św. Apostołów Piotra i Pawła w Katowicach. W liście skierowanym do szefa katowickich policjantów podziękowała sierż. Dawidowi Michalikowi, st. asp. Łukaszowi Jędryszczak, st. asp. Jarosławowi Makuch oraz dzielnicowym - asp. Grzegorzowi Antkowiak i mł. asp. Markowi Skoczylas za udział w festynie rodzinnym. Podczas imprezy przewodnicy psów służbowych zaprezentowali pokaz z udziałem psów policyjnych. Jak zaznaczyła Pani Prezes, wizyta mundurowych pozytywnie wpływa na wizerunek Policji.

(KWP we Wrocławiu / KWP w Katowicach / kp)

 

Powrót na górę strony