Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kryminalni z Dębna zabezpieczyli marihuanę i zlikwidowali uprawę konopi

Za przestępstwa narkotykowe odpowie 27-latek mieszkaniec powiatu myśliborskiego, którego w ubiegłym tygodniu zatrzymali kryminalni z Komisariatu Policji w Dębnie. Policjanci podczas przeszukania zabezpieczyli susz marihuany oraz 92 rośliny konopi indyjskich oraz specjalistyczny sprzęt do ich uprawy. Mężczyźnie grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

W ubiegłym tygodniu dębnowscy kryminalni zatrzymali 27-latka mieszkańca powiatu myśliborskiego, który w swoim miejscu zamieszkania uprawiał konopie oraz posiadał środki zabronione prawem. Podczas przeszukania policjanci zabezpieczyli marihuanę w postaci suszu roślinnego o łącznej wadze 43 gramów netto, 92 sztuki roślin konopi indyjskich w różnej fazie wzrostu oraz 35 sztuk nasion marihuany. Oprócz tego funkcjonariusze zabezpieczyli specjalistyczny sprzęt do ich uprawy: lampy, przetwornicę do lampy, młynek do kruszenia suszu, wagę elektroniczną oraz nawozy.

Po wykonanych na miejscu czynnościach, 27-latek został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Po zebraniu całości materiałów, prokurator wystąpił z wnioskiem do Sądu o zastosowanie wobec mężczyzny, środka zapobiegawczego. Sąd po zapoznaniu się z aktami sprawy, przychylił się do złożonego wniosku i zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na okres 3 miesięcy.

Za to przestępstwo mężczyźnie grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Szczecinie / mg)

  • narkotyki
  • narkotyki
  • narkotyki
  • narkotyki
Powrót na górę strony