Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Gdyby nie zdecydowana reakcja policjantów - mogłoby dojść do tragedii

Data publikacji 21.07.2017

Policjanci ze śródmiejskiego wydziału wywiadowczo-patrolowego po wejściu do jednego z mieszkań w centrum miasta zastali kobietę i mężczyznę leżących na podłodze. Okazało się, że małżeństwo było w tym stanie od co najmniej 5 dni. Policjanci udzielili parze natychmiast pomocy przedmedycznej. Wycieńczeni i odwodnieni 80-latkowie zostali odwiezieni do szpitala przez wezwaną na miejsce załogę pogotowia ratunkowego.

O pomoc i interwencję policjanci zostali poproszeni przez rodzinę starszego małżeństwa mieszkającego w jednym z wieżowców  w centrum miasta. Bliscy byli zaniepokojeni faktem, że para nie odbiera od nich telefonów.

Policjanci ze śródmiejskiego wydziału wywiadowczo-patrolowego udali się natychmiast pod wskazany adres. Nikt jednak nie reagował na pukanie do drzwi. Biorąc pod uwagę fakt, że mieszkanie znajdowało się na 15 piętrze ,nie można było zajrzeć czy też wejść do mieszkania przez okno.

Policjanci poprosili więc o pomoc straż pożarną, która przy użyciu specjalistycznego sprzętu szybko i sprawnie otworzyła drzwi.

Po wejściu do mieszkania w dwóch różnych pokojach policjanci znaleźli leżących na podłodze kobietę i mężczyznę. Okazało się,  że małżeństwo było w tym stanie od co najmniej 5 dni. Funkcjonariusze udzielili parze pomocy przedmedycznej i wezwali pogotowie ratunkowe. Wycieńczonych i odwodnionych 80-latków odwieziono do szpitala.

rsz/aw

Nagranie audio Wypowiedź - Agnieszka Włodarska, Wydział Komunikacji Społecznej Komendy Stołecznej Policji

Pobierz plik Wypowiedź - Agnieszka Włodarska, Wydział Komunikacji Społecznej Komendy Stołecznej Policji (format mp3 - rozmiar 2.04 MB)

Powrót na górę strony