Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymali ostatniego z grupy zajmującej się kradzieżami samochodów

Data publikacji 21.07.2017

Mokotowscy kryminalni przy współpracy z samodzielnym pododdziałem antyterrorystycznym Policji z Warszawy zatrzymali ostatniego z podejrzanych o udział w zorganizowanej grupie przestępczej zajmującej się kradzieżami samochodów na terenie Warszawy oraz o czynną napaść na policjanta. Paweł W. był poszukiwany listem gończym. Po policyjnych akcjach w marcu i kwietniu br. na wniosek policjantów i prokuratora sąd tymczasowo aresztował jego wspólników, tj. 39-letniego Daniela D. i o 7 lat młodszego Pawła P. Wszyscy mogą spędzić za kratami nawet 10 lat.

Policjanci z wydziału kryminalnego pracujący nad sprawą osób zajmujących się kradzieżami samochodów na terenie Warszawy ustalili, że 43-letni Paweł W., który w marcu br. staranował samochodem radiowóz i potrącił jednego z policjantów, może się ukrywać na terenie Wołomina u swojej konkubiny.

Kiedy kryminalni upewnili się, że poszukiwany listem gończym mężczyzna znajduje się pod ustalonym adresem, wkroczyli do akcji. Uczestniczyli w niej także policjanci z Samodzielnego Pododdziału Antyterrorystycznego Policji w Warszawie. 43-latek próbował uciec, został jednak obezwładniony i zatrzymany.

Podczas przeszukania mieszkania funkcjonariusze znaleźli kilkanaście telefonów komórkowych, elektroniczne urządzenia do zagłuszania sygnału GPS, łamaki oraz inny sprzęt służący do włamań do samochodów.

Paweł W. trafił do policyjnego aresztu. Mężczyzna odpowie za włamanie i kradzieże samochodów, udział w zorganizowanej grupie przestępczej oraz napaść na funkcjonariusza Policji. Podobnie jak jego wspólnikom, grozi mu kara do 10 lat więzienia.

Na wniosek policjantów i prokuratora mężczyzna został aresztowany.

rk/rr

  • Zatrzymany przez policjantów mężczyzna
  • Zatrzymany przez policjantów mężczyzna
  • Zabezpieczone przez policjantów przedmioty

Nagranie audio Wypowiedź - Agnieszka Włodarska, Wydział Komunikacji Społecznej Komendy Stołecznej Policji

Pobierz plik Wypowiedź - Agnieszka Włodarska, Wydział Komunikacji Społecznej Komendy Stołecznej Policji (format mp3 - rozmiar 2.28 MB)

Powrót na górę strony