Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Postawa godna naśladowania

Data publikacji 21.07.2017

Obywatelską postawą wykazała się pabianiczanka, która ujęła pijanego kierowcę. 48-latek miał 3 promile alkoholu w organizmie.

20 lipca br. w godzinach wieczornych dyżurny pabianickiej komendy otrzymał informację o ujętym pijanym kierowcy. Dzięki postawie kierującej innym pojazdem kobiety nie doszło do tragedii na drodze.

Pabianiczanka, jadąc trasą S-8 od Łodzi w kierunku Pabianic zauważyła przed sobą daewoo. Nie przypuszczała, że za chwilę przyjdzie jej stawić czoła nieodpowiedzialnemu kierowcy. Przy zjeździe z drogi ekspresowej na Pabianice matiz jechał od barierki do barierki, po czym zajmował całą szerokość jezdni.

Kobieta przypuszczając, że kierowca może być pod wpływem alkoholu cały czas jechała za nim. Kiedy matiz zatrzymał się na czerwonym świetle przy ul. Partyzanckiej pabianiczanka wysiadła ze swojego auta i podeszła do kierowcy. Kobieta wyczuła od kierującego tym pojazdem woń alkoholu. Nie zastanawiając się ani chwili wyjęła kluczyki, udaremniając tym samym dalszą jazdę. Przejeżdżający obok kierowca dostawczaka udzielił kobiecie wsparcia i pomocy do czasu przyjazdu policyjnego patrolu. Mundurowi  zbadali stan trzeźwości zatrzymanego 48-latka. Badanie alkomatem wykazało, że miał 3 promile alkoholu w  organizmie.

Nieodpowiedzialny kierowca odpowie teraz za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości. Postawa kierującej zasługuje na uznanie!

Policja przypomina, że nietrzeźwi kierujący stanowią zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu drogowego. Nawet anonimowa informacja przekazana funkcjonariuszom może przyczynić się do wyeliminowania z drogi nietrzeźwego kierującego, dzięki czemu nie dojdzie do tragedii.

(KWP w Łodzi / mg)

Powrót na górę strony