Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zabezpieczyli ponad 100 krzewów konopi, ponad 5 kg marihuany oraz broń i amunicję

Data publikacji 24.07.2017

Policjanci z Kamiennej Góry w wyniku prowadzonych działań operacyjnych, zatrzymali mężczyznę podejrzanego o nielegalne posiadanie broni i amunicji oraz narkotyków, a także nielegalną uprawę konopi. Na arsenał, uprawę i środki odurzające, funkcjonariusze trafili realizując działania wymierzone przeciwko przestępczości narkotykowej. Zabezpieczono ponad 100 krzewów konopi, ponad 5 kilogramów marihuany oraz broń, amunicję i granaty. Podejrzany został decyzją sądu tymczasowo aresztowany.

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego z Komendy Powiatowej Policji w Kamiennej Górze, w wyniku przeprowadzonej realizacji, wymierzonej przeciwko przestępczości narkotykowej, zatrzymali 34-letniego mężczyznę podejrzanego o nielegalne posiadanie broni i amunicji oraz narkotyków, a także nielegalną uprawę konopi.

Do zatrzymania doszło po tym, jak funkcjonariusze weszli do jednego z budynków, mieszczących się na terenie Gminy Kamienna Góra. W dużym pomieszczeniu gospodarczym ujawnili profesjonalnie przygotowane i ukryte stanowiska do nielegalnej uprawy konopi. Tam zabezpieczono 105 krzewów i ponad 5 kilogramów przygotowanego już do sprzedaży suszu ziela konopi.

Policjanci sprawdzając pomieszczenia znaleźli i zabezpieczyli także broń palną w postaci pistoletu, amunicję kalibru 7,62 mm i 9 mm oraz granaty bojowe F-1 z zapalnikami. Na miejscu wykonano szczegółowe oględziny z udziałem prokuratora, biegłego z zakresu balistyki oraz funkcjonariuszy Samodzielnego Pododdziału Antyterrorystycznego Policji z Wrocławia.

Zatrzymany mężczyzna usłyszał już zarzuty prowadzenia nielegalnej uprawy, posiadania środków odurzających w postaci marihuany i wprowadzania ich do obrotu, posiadania i przechowywania przyrządów przeznaczonych do niedozwolonego wytwarzania środków odurzających oraz posiadania bez wymaganego zezwolenia broni palnej oraz amunicji.

Na podstawie zgromadzonego przez policjantów materiału dowodowego, na wniosek prokuratury, sąd zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na 3 miesiące.

Sprawa ma charakter rozwojowy. Na poczet przyszłych kar, zabezpieczono mienie należące do podejrzanego na kwotę ponad 40 tys. zł. Wartość zabezpieczonych narkotyków szacuje się na kwotę ponad 200 tys. zł. O dalszym losie aresztowanego zadecyduje teraz sąd. Za czyny, o które mężczyzna jest podejrzany, grozić mu może kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

(KWP we Wrocławiu / mg)

Opis filmu: Policjanci zabezpieczyli ponad 100 krzewów konopi, ponad 5 kg marihuany oraz broń i amunicję

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 20.06 MB)

Powrót na górę strony