Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci odzyskali skradzione ciężarowe volvo i zatrzymali pasera

Data publikacji 25.07.2017

Policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi odzyskali samochód ciężarowy z naczepą skradziony na terenie Niemiec. Po pościgu funkcjonariusze zatrzymali 50-letniego Rosjanina, który odpowie za paserstwo. Za ten czyn grozi do 5 lat więzienia. Mężczyzna został tymczasowo aresztowany.

19 lipca 2017 roku w godzinach popołudniowych policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi, na ulicy Ekonomicznej w Łowiczu zauważyli zaparkowany samochód ciężarowy volvo z naczepą. W pojeździe nie było kierującego. Funkcjonariusze z Łodzi wspólnie z łowickimi stróżami prawa ustalili, że volvo z naczepą zostało skradzione 17 lipca br. z terenu Niemiec. W rozwikłaniu sprawy pomocny okazał się monitoring. Kamery zarejestrowały wizerunek mężczyzny kierującego zestawem.

Policjanci rozpoczęli poszukiwania na terenie Łowicza i po pościgu zatrzymali mężczyznę odpowiadającego rysopisowi kierowcy. Był to 50-letni obywatel Rosji.

Prokurator Rejonowy w Łowiczu przedstawił zatrzymanemu zarzut paserstwa. Za to przestępstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Decyzją sądu 50-latek został aresztowany na 3 miesiące.

Sprawa jest rozwojowa, trwają dalsze ustalenia. Dochodzenie pod nadzorem prokuratury prowadzą łowiccy policjanci.

(KWP w Łodzi / mw)

  • policjanci prowadzą zatrzymanego
  • policjanci prowadzą zatrzymanego
  • policjanci prowadzą zatrzymanego
Powrót na górę strony