Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjant czujny nawet na urlopie

Data publikacji 25.07.2017

O tym, że służba w Policji nie zwalnia z odpowiedzialności nawet podczas zagranicznego wypoczynku pokazuje przypadek sprzed kilku dni. Policjant z IV komisariatu w Lublinie spędzając wakacje na Teneryfie zobaczył uciekających mężczyzn z damskimi torebkami. W wyniku podjętego pościgu zatrzymał jednego ze sprawców kradzieży, a chwilę później lokalnym stróżom prawa wskazał drugiego z młodych mężczyzn. Kanaryjscy funkcjonariusze skradzione torebki przekazali pokrzywdzonym, zaś lubelskiemu policjantowi podziękowali za natychmiastową reakcję.

Zdarzenie miało miejsce w miniony wtorek. Policjant z IV komisariatu w Lublinie podczas urlopu wypoczywał z rodziną na słonecznej Teneryfie. Leżąc na plaży w regionie Costa Adeje nagle zauważył biegnących dwóch nastolatków. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że w rękach mieli dwie damskie torebki. Policjant podejrzewając, że mogli je ukraść turystkom, postanowił pobiec za nimi. Młodzi mężczyźni w rejonie promenady zaczęli chować swoje łupy pomiędzy roślinnością. Kiedy funkcjonariusz zapytał w jeżyku angielskim, co oni tam robią, obaj rzucili się do ucieczki.

Lubelski mundurowy podjął z nimi pościg i po chwili zatrzymał jednego z nich. Kiedy na miejscu chwilę później pojawili się miejscowi stróże prawa, nasz policjant przekazał im zatrzymanego młodzieńca relacjonując przebieg wydarzeń. Wskazał też miejsce ukrycia łupów.

Kiedy na miejscu zdarzenia trwały dalsze czynności, w pobliżu pojawił się też drugi z nastolatków. Lubelski policjant wskazał go jako drugiego ze sprawców kradzieży. Obydwaj zostali zatrzymani.

Stróże prawa z kanaryjskiej policji odzyskane torebki przekazali pokrzywdzonym turystkom. Podziękowali też lubelskiemu policjantowi za czujność i natychmiastową reakcję.

(KWP w Lublinie / kp)

 

  • policjant z lublina z policjantami z Teneryfy
  • emblemat policji kanaryjskiej
  • policjant z Lublina
Powrót na górę strony