Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podejrzany o kradzież pojazdu w rękach policjantów

Data publikacji 26.07.2017

Policjanci wydziału zajmującego się zwalczaniem przestępczości samochodowej KMP w Łodzi przy udziale funkcjonariuszy Wydziału Wywiadowczego miejskiej komendy zatrzymali sprawcę kradzieży pojazdu. Mężczyzna nie zatrzymał się do kontroli drogowej i podjął ucieczkę ulicami miasta. Jego niebezpieczny przejazd zakończyła interwencja stróżów prawa.

23 lipca br. około godziny 23.30 funkcjonariusze Wydziału dw. z Przestępczością Samochodową KMP w Łodzi uzyskali zgłoszenie, że z parkingu pod blokiem na ulicy Deotymy został skradziony pojazd. Policjanci natychmiast podjęli działania zmierzające do odnalezienia skradzionego samochodu.

Mundurowi w trakcie przejazdu zauważyli mężczyznę, który jadąc skradzionym renault clio, przemieszczał się ulicą Tatrzańską w stronę ulicy Przybyszewskiego. Stróże prawa próbowali zatrzymać pojazd jednak jego kierowca przyspieszył i zaczął uciekać z bardzo dużą prędkością. Pościg za 30-latkiem zakończył się na ul. Sosnowej. Mężczyzna próbował również staranować jeden z radiowozów policyjnych biorących udział w nocnym pościgu.

Zatrzymany był notowany w przeszłości w związku z kradzieżami pojazdów. Usłyszal już zarzuty kradzieży pojazdu oraz niezatrzymania się do kontroli drogowej za co grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. Sprawa ma charakter rozwojowy.

(KWP w Łodzi / mg)

Powrót na górę strony