Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Czujni w drodze na służbę – nietrzeźwy kierowca zatrzymany

Data publikacji 26.07.2017

Policjanci Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wlkp. jadąc na służbę zauważyli osobowego opla, którego styl jazdy wskazywał, że jego kierowca może znajdować się pod działaniem alkoholu. Nie czekając ani chwili zatrzymali 32-letniego mieszkańca Kostrzyna nad Odrą, który jak się później okazało miał blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie. Ich czujność i profesjonalizm zapobiegł tragedii na drodze, a oni sami pokazali, że policjantem jest się cały czas – na służbie, ale także przed i po.

Na co dzień zajmują zwalczaniem się przestępczości zorganizowanej, rozwiązywaniem trudnych spraw kryminalnych czy prowadzeniem żmudnych dochodzeń i śledztw. Lubuscy policjanci pionu kryminalnego wielokrotnie dawali przykład swojej skuteczności i profesjonalizmowi, a sprawy które prowadzili interesowały media nie tylko na poziomie lokalnym ale i ogólnopolskim. Dzięki nim wielu przestępców stanęło przed wymiarem sprawiedliwości i odpowiedziało za swoje czyny. Jednak nie tylko przestępczość kryminalna znajduje się w polu ich zainteresowań, bowiem policjantem jest się cały czas – nie tylko w czasie służby, ale także poza nią.

W środowy poranek (26 lipca) nadkom. Łukasz Kuchowicz i asp. szt. Piotr Szukała - policjanci kryminalni oraz kom. Tomasz Chichłowski - Zastępca Naczelnika Wydziału Dochodzeniowo – Śledczego KWP w Gorzowie Wlkp. jak co dzień jechali do służby. Na jednym z osiedli w Kostrzynie nad Odrą zauważyli osobowego opla corsę, którego nienaturalny styl jazdy wskazywał, że jego kierowca może znajdować się pod działaniem alkoholu. Samochód zatrzymał się pod jednym ze sklepów i właśnie tam przypuszczenia policjantów się potwierdziły. Od mężczyzny czuć było silną woń alkoholu. Policjanci zatrzymali mężczyznę, aby ten nie próbował ucieczki, a dodatkowo zastawili swoim samochodem pojazd, którym poruszał się 32-letni mieszkaniec Kostrzyna nad Odrą. Na miejsce wezwano policyjny patrol, który przeprowadził badanie trzeźwości kierującego – alkomat wskazał blisko półtora promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna został przewieziony do kostrzyńskiej jednostki i tam wykonywane były z nim dalsze czynności procesowe. A policjanci po całej sytuacji odjechali do gorzowskiej komendy wojewódzkiej pełnić służbę. Ich czujność i profesjonalizm, przejawiający się zatrzymaniem nietrzeźwego kierującego pozwolił zapobiec potencjalnej tragedii na drodze.

 

Opracował: sierż. szt. Maciej Kimet

Zespół Prasowy KWP w Gorzowie Wlkp.

Powrót na górę strony