Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Ostatnie sprawdzenia służb przed Woodstock’iem

Data publikacji 26.07.2017

Służby odpowiedzialne za bezpieczeństwo spotkały się w środę /26 lipca/ w Kostrzynie nad Odrą, aby dokonać ostatnich sprawdzeń przed czekającym nas zabezpieczeniem XXIII „Przystanku Woodstock”. Przedstawiciele Policji, Państwowej Straży Pożarnej, Inspektoratu Transportu Drogowego, Straży Granicznej, Straży Ochrony Kolei, Urzędu Celno –Skarbowego, Lubuskiego Urzędu Wojewódzkiego i Urzędu Miejskiego w Kostrzynie oraz organizatora zapewnili o swojej gotowości, przypominając o możliwych zagrożeniach i sytuacjach kryzysowych.

Tegoroczny Przystanek Woodstock będzie zabezpieczało ponad 1,5 tysiąca policjantów. Wśród nich funkcjonariusze niemal wszystkich pionów. Determinacja i zaangażowanie nie tylko policyjnych służb w zabezpieczenie XXIII edycji festiwalu jest bardzo duże z uwagi na zagrożenia definiowane przez policjantów. Te opisane zostały w opinii z 31 maja Komendanta Miejskiego Policji w Gorzowie Wlkp.

Stąd dużo większa mobilizacja wszystkich służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo. W środę w Kostrzynie nad Odrą dowódcy poszczególnych podoperacji złożyli meldunki o gotowości do tegorocznej Operacji. Dużo czasu poświęcono na szczegółowe omówienie działania podczas wystąpienia zdarzenia kryzysowego o charakterze masowym. Rozważono wiele wariantów, które w takich sytuacjach musiały by zostać wprowadzone.  Wielomiesięczna praca sztabu lubuskiej Policji wraz z Dowódcą Operacji doprowadziła do opracowania procedur, które mają zapewnić skuteczne działanie służb. Ich przedstawiciele przeprowadzili rekonesans terenu festiwalu. To już ostatnie czynności związane z przygotowaniem do kolejnej Operacji Policji, która rozpocznie się już  31 lipca tego roku.

 

nadkom. Marcin Maludy

foto: sierż. sztab. Grzegorz Jaroszewicz

Powrót na górę strony