Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Reprezentacja hiszpańskiej Policji w piłkę nożną na Centralnych Obchodach Święta Policji

Data publikacji 26.07.2017

Podczas tegorocznych obchodów 98. rocznicy powołania polskiej Policji reprezentacja hiszpańskiej Policji w piłkę nożną na zaproszenie Komendanta Głównego Policji oraz Stołecznej Grupy Wojewódzkiej Międzynarodowego Stowarzyszenia Policji IPA rozegrała z naszą drużyną towarzyski mecz.

Reprezentacje Komendanta Głównego Policji w Piłce Nożnej oraz hiszpańskiej Policji miały okazję poznać się podczas Światowego Turnieju Piłki Nożnej służb mundurowych w maju tego roku w Hiszpanii. W trakcie rozgrywek obie drużyny spotkały się w półfinale i po niezwykle zaciętym pojedynku lepsi okazali się polscy policjanci, wygrywając 3 : 2. Przypomnijmy, że w tym Turnieju Reprezentacja Komendanta Głównego Policji w Piłce Nożnej pokazała się z jak najlepszej strony i zdobyła  złoto,  pokonując w meczu finałowym  drużynę ukraińską 6 : 0.

Drużyna policji hiszpańskiej bardzo wysoko oceniła grę Polaków i zaproponowała naszej zwycięskiej drużynie sportową rywalizację w meczu towarzyskim. Doskonałą okazją do rozegrania spotkania były tegoroczne Centralne Obchody Święta Policji i towarzyszący im piknik rodzinny na terenie Warszawskiego Centrum Sportu Młodzieżowego Agrykola.

Na murawie Centrum Sportu, podczas sprzyjającej aury, 22 lipca 2017 roku rozegrany został zacięty pojedynek Hiszpanów z polskimi policjantami. Na czele naszej drużyny stanął Komendant Główny Policji nadinsp. dr Jarosław Szymczyk, wybiegając na boisko w biało – czerwonym stroju z numerem 9. Podczas pierwszej połowy bramkarz Hiszpanów (najlepszy zawodnik meczu), widowiskowymi interwencjami przechwytywał większość piłek kierowanych do bramki. Umiejętności bramkarza i wysoki poziom całej drużyny hiszpańskiej oraz przede wszystkim obecność Komendanta Głównego Policji na murawie zdopingowały naszą drużynę do zaciętej walki. Nasza Reprezentacja zwyciężyła we wspaniałym stylu 2:0, ku wielkiej radości kibiców.

To nie był jednak koniec emocji piłkarskich. Po rozegranym meczu, Stołeczna Grupa Wojewódzka Międzynarodowego Stowarzyszenia Policji IPA wraz z Andrzejem Kuczyńskim - Koordynatorem Komendanta Głównego Policji  ds. organizacji imprez sportowo-rekreacyjnych w Policji przygotowali dla Hiszpanów  sportową niespodziankę. Tego samego dnia drużyna hiszpańska udała się na mecz Legii Warszawa. Dodatkową atrakcją było spotkanie z jednym z najlepszych zawodników warszawskiej drużyny Guilherme Costa Marques’em, który uhonorował hiszpańskich funkcjonariuszy specjalnym podarunkiem -  koszulką z autografem.

W kolejnych dniach nasi goście zwiedzili Warszawę oraz siedzibę Biura Operacji Antyterrorystycznych Komendy Głównej Policji. Podczas wizyty Hiszpanie mieli okazję zapoznać się ze sprzętem i uzbrojeniem policyjnych jednostek specjalnych, obejrzeć film i prezentację przedstawiającą sposoby działania funkcjonariuszy BOA KGP w ramach różnego rodzaju akcji. Hiszpańska delegacja została oprowadzona po obiektach szkoleniowych Biura Operacji Antyterrorystycznych KGP, gdzie odbył się pokaz sprawności i wyszkolenia funkcjonariuszy realizujących na co dzień zadania specjalne. W trakcie wizyty hiszpańscy policjanci oddali hołd przed tablicą upamiętniającą funkcjonariuszy BOA poległych w służbie.

Zagraniczni goście, żegnając się przed odlotem 24 lipca 2017 roku, złożyli gratulacje wszystkim polskim policjantom z okazji 98 rocznicy powołania Policji i podziękowali za polską gościnność.

Przewodniczący delegacji hiszpańskiej zadeklarował udział w kolejnym Turnieju Służb Mundurowych w piłce nożnej halowej im. podkom. Andrzeja Struja  znanym wśród środowisk mundurowych nie tylko w kraju, ale i za granicą.

Zimą czekają nas kolejne piłkarskie emocje.

(Gabinet KGP/ mw)

 • Reprezentacja hiszpańskiej Policji w piłkę nożną na Centralnych Obchodach Święta Policji
 • Reprezentacja hiszpańskiej Policji w piłkę nożną na Centralnych Obchodach Święta Policji
 • Reprezentacja hiszpańskiej Policji w piłkę nożną na Centralnych Obchodach Święta Policji
 • Reprezentacja hiszpańskiej Policji w piłkę nożną na Centralnych Obchodach Święta Policji
 • Reprezentacja hiszpańskiej Policji w piłkę nożną na Centralnych Obchodach Święta Policji
 • Reprezentacja hiszpańskiej Policji w piłkę nożną na Centralnych Obchodach Święta Policji
 • Reprezentacja hiszpańskiej Policji w piłkę nożną na Centralnych Obchodach Święta Policji
 • Reprezentacja hiszpańskiej Policji w piłkę nożną na Centralnych Obchodach Święta Policji
 • Reprezentacja hiszpańskiej Policji w piłkę nożną na Centralnych Obchodach Święta Policji
 • Reprezentacja hiszpańskiej Policji w piłkę nożną na Centralnych Obchodach Święta Policji
 • Reprezentacja hiszpańskiej Policji w piłkę nożną na Centralnych Obchodach Święta Policji
 • Reprezentacja hiszpańskiej Policji w piłkę nożną na Centralnych Obchodach Święta Policji
 • Reprezentacja hiszpańskiej Policji w piłkę nożną na Centralnych Obchodach Święta Policji
 • Reprezentacja hiszpańskiej Policji w piłkę nożną na Centralnych Obchodach Święta Policji
 • Reprezentacja hiszpańskiej Policji w piłkę nożną na Centralnych Obchodach Święta Policji
 • Reprezentacja hiszpańskiej Policji w piłkę nożną na Centralnych Obchodach Święta Policji
 • Reprezentacja hiszpańskiej Policji w piłkę nożną na Centralnych Obchodach Święta Policji
 • Reprezentacja hiszpańskiej Policji w piłkę nożną na Centralnych Obchodach Święta Policji
 • Reprezentacja hiszpańskiej Policji w piłkę nożną na Centralnych Obchodach Święta Policji
 • Reprezentacja hiszpańskiej Policji w piłkę nożną na Centralnych Obchodach Święta Policji
 • Reprezentacja hiszpańskiej Policji w piłkę nożną na Centralnych Obchodach Święta Policji
 • Reprezentacja hiszpańskiej Policji w piłkę nożną na Centralnych Obchodach Święta Policji
 • Reprezentacja hiszpańskiej Policji w piłkę nożną na Centralnych Obchodach Święta Policji
 • Reprezentacja hiszpańskiej Policji w piłkę nożną na Centralnych Obchodach Święta Policji
 • Reprezentacja hiszpańskiej Policji w piłkę nożną na Centralnych Obchodach Święta Policji
 • Reprezentacja hiszpańskiej Policji w piłkę nożną na Centralnych Obchodach Święta Policji
 • Reprezentacja hiszpańskiej Policji w piłkę nożną na Centralnych Obchodach Święta Policji
 • Reprezentacja hiszpańskiej Policji w piłkę nożną na Centralnych Obchodach Święta Policji
 • Reprezentacja hiszpańskiej Policji w piłkę nożną na Centralnych Obchodach Święta Policji
 • Reprezentacja hiszpańskiej Policji w piłkę nożną na Centralnych Obchodach Święta Policji
 • Reprezentacja hiszpańskiej Policji w piłkę nożną na Centralnych Obchodach Święta Policji
 • Reprezentacja hiszpańskiej Policji w piłkę nożną na Centralnych Obchodach Święta Policji
 • Reprezentacja hiszpańskiej Policji w piłkę nożną na Centralnych Obchodach Święta Policji
 • Reprezentacja hiszpańskiej Policji w piłkę nożną na Centralnych Obchodach Święta Policji
 • Reprezentacja hiszpańskiej Policji w piłkę nożną na Centralnych Obchodach Święta Policji
 • Reprezentacja hiszpańskiej Policji w piłkę nożną na Centralnych Obchodach Święta Policji
 • Reprezentacja hiszpańskiej Policji w piłkę nożną na Centralnych Obchodach Święta Policji
 • Reprezentacja hiszpańskiej Policji w piłkę nożną na Centralnych Obchodach Święta Policji
 • Reprezentacja hiszpańskiej Policji w piłkę nożną na Centralnych Obchodach Święta Policji
 • Reprezentacja hiszpańskiej Policji w piłkę nożną na Centralnych Obchodach Święta Policji
 • Reprezentacja hiszpańskiej Policji w piłkę nożną na Centralnych Obchodach Święta Policji
 • Reprezentacja hiszpańskiej Policji w piłkę nożną na Centralnych Obchodach Święta Policji
 • Reprezentacja hiszpańskiej Policji w piłkę nożną na Centralnych Obchodach Święta Policji
 • Reprezentacja hiszpańskiej Policji w piłkę nożną na Centralnych Obchodach Święta Policji
 • Reprezentacja hiszpańskiej Policji w piłkę nożną na Centralnych Obchodach Święta Policji
 • Reprezentacja hiszpańskiej Policji w piłkę nożną na Centralnych Obchodach Święta Policji
Powrót na górę strony