Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejna zatrzymana osoba działająca w grupie wyłudzającej podatek w obrocie paliwami - straty Skarbu Państwa sięgają 221 mln zł

Data publikacji 27.07.2017

Policjanci zwalczający Przestępczość Gospodarczą z komendy wojewódzkiej we Wrocławiu zatrzymali 35-letniego mężczyznę, podejrzewanego o udział w zorganizowanej grupie przestępczej trudniącej się wyłudzaniem podatku VAT przy obrocie paliwami. W tej sprawie zatrzymanych zostało już 18 osób, z czego 12 zostało tymczasowo aresztowanych. Straty Skarbu Państwa spowodowane przez grupę są szacowane na co najmniej 221 milionów zł.

Funkcjonariusze Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu w wyniku prowadzonych działań operacyjnych zatrzymali kolejną - już 18 osobę, w sprawie wyłudzeń podatku VAT przy obrocie paliwami. Tym razem w ręce policjantów wpadł 35-letni mieszkaniec powiatu wrocławskiego.

Zatrzymany mężczyzna, podejrzewany jest o udział w zorganizowanej grupie przestępczej trudniącej się oszustwami podatkowymi na szkodę Skarbu Państwa przy wprowadzaniu do obrotu handlowego paliwa. To kolejne zatrzymanie w związku z rozbiciem grupy przestępczej, gdzie suma strat jakie spowodowali jest szacowana na kwotę co najmniej 221 mln zł. Jak ustalili funkcjonariusze przestępczy proceder mógł trwać od 2014 roku, a sprawcy robili to na podstawie sfałszowanej dokumentacji poprzez kontrolowane przez grupę firmy. Grupa w tym celu tworzyła firmy na terenie Unii Europejskiej.

W prowadzonej sprawie wrocławscy policjanci zatrzymali już łącznie 18 osób, a wobec 12 z nich sąd podjął decyzję o ich tymczasowym aresztowaniu. Ponadto funkcjonariusze podczas prowadzonych czynności zabezpieczyli mienie o wartości blisko 1,5 mln zł.

Obecnie wyjaśniane są wszystkie okoliczności w tej sprawie. Policjanci nie wykluczają kolejnych zatrzymań. Podejrzanym grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

(KWP we Wrocławiu / ig)

Powrót na górę strony