Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Samochodowy wandal, który uszkodził 32 pojazdy zatrzymany

Data publikacji 27.07.2017

Policjanci z Legnicy zatrzymali mężczyznę, który wyrywał tylne wycieraczki w samochodach. Sprawca w ten sposób uszkodził 32 pojazdy. Był nietrzeźwy – badanie wykazało u niego ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. Mężczyźnie grozi teraz kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Legnicy otrzymał zgłoszenie, że mężczyzna kradnie wycieraczki z pojazdów zaparkowanych na ulicy Chłapowskiego i Roosevelta w Legnicy. Natychmiast udał się tam patrol prewencji, który na miejscu zastał mężczyznę, trzymającego w ręce elementy wycieraczek samochodowych. Jak się okazało 19-latek szedł środkiem ulicy i wyrywał wycieraczki z zaparkowanych pojazdów. Łącznie policjanci ujawnili 32 uszkodzonych pojazdów. Młodego mężczyznę przebadano na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu i okazało się, że ma ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie.

Zatrzymany 19-latek trafił do izby wytrzeźwień. Po wytrzeźwieniu i doprowadzeniu do komendy na przesłuchanie mężczyzna nie umiał wyjaśnić, co nim kierowało i dlaczego tak postąpił.

Teraz grozi mu kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

(KWP we Wrocławiu / mg)

Powrót na górę strony