Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Po raz kolejny uratował ludzkie życie

Data publikacji 27.07.2017

Sierż. szt. Mariusz Małek z żorskiej komendy jest policyjnym ratownikiem i służy w zespole patrolowo-interwencyjnym. W maju tego roku wraz z młodszym kolegą stanął na podium w Wojewódzkich Eliminacjach do V Ogólnopolskich Zawodów Ratowników Policyjnych w KPP. Dzisiaj w nocy po raz kolejny uratował też ludzkie życie..

Dzisiaj po godz. 2 w nocy na numer alarmowy zadzwonił mieszkaniec jednego z osiedli i poinformował, że w łazience znalazł nieprzytomną matkę. Na miejsce natychmiast został skierowany patrol, który do mieszkania przybył jako pierwszy. Sierż. szt. Mariusz Małek i st. sierż. Daniel Franiczek widząc leżącą bez oznak życia 58-latkę błyskawicznie ruszyli z pomocą i podjęli czynności ratownicze. Po chwili na miejscu stawili się też ratownicy medyczni, którzy kontynuowali resuscytację. Dzięki błyskawicznej i profesjonalnie udzielonej pomocy czynności życiowe kobiety wróciły, a ona trafiła pod specjalistyczną opiekę lekarską.

Sierż. szt. Mariusz Małek nie pierwszy raz uratował ludzkie życie, a ma do tego nie tylko rękę, ale i solidne przygotowanie. Wcześniej m.in. udaremnił próbę samobójczą 40-letniemu mieszkańcowi Żor, który zabarykadował się w pokoju uniemożliwiając osobom postronnym dotarcie do niego. Policjant nie tylko ukończył szkolenie w zakresie Kwalifikowanej Pomocy Przedmedycznej, ale i odnosi na tym polu sukcesy. W maju tego roku wraz z post. Pawłem Mach stanął wśród najlepszych na Śląsku na podium w Wojewódzkich Eliminacjach do V Ogólnopolskich Zawodów Ratowników Policyjnych w KPP, a w 2011 roku zwyciężył w Wojewódzkich Eliminacjach do Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Prewencji – Turniej Par Patrolowych "Patrol Roku", do których przygotowywał się z mł. asp. Grzegorzem Marecikiem.

Policjant jest absolwentem Akademii Wychowania Fizycznego im. J. Kukuczki w Katowicach na kierunku wychowanie fizyczne i edukacja obronna. Jest też ratownikiem WOPR, posiada uprawnienia instruktora pływania oraz trenuje sztuki walki.

(KWP w Katowicach / ig)

  • Sierż. szt. Mariusz Małek
  • Sierż. szt. Mariusz Małek
  • Sierż. szt. Mariusz Małek
Powrót na górę strony