Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany sprawca uszkodzenia 37 samochodów w Krakowie

Data publikacji 27.07.2017

Po publikacji monitoringu w mediach sprawcę uszkodzenia 37 samochodów w rejonie ul. Pilotów w Krakowie rozpoznali jego koledzy z pracy. Mężczyzna zgłosił się dzisiaj na Policję. 38-latek został przewieziony do Komendy Miejskiej Policji w Krakowie, która prowadzi postępowanie w tej sprawie. Grozi mu kara za uszkodzenie mienia (art. 288 kk).

Wczoraj, 26.07.br., przed godz. 5 nad ranem oficer dyżurny Policji w Krakowie otrzymał zgłoszenie o zniszczeniu samochodów w rejonie ul. Pilotów i ulic przyległych w Krakowie. Na miejsce został skierowany patrol Policji, który potwierdził uszkodzenie 37 pojazdów. Samochody miały wyłamane lusterka boczne oraz  niektóre uszkodzoną karoserię. Na miejscu przez kilka godzin trwały policyjne oględziny. Funkcjonariusze ustalali również właścicieli  uszkodzonych pojazdów. W trakcie czynności zabezpieczano także wszelkie dostępne nagrania monitoringu.

Policja przekazała mediom fragment zapisu monitoringu, na którym został uwieczniony sprawca w trakcie dewastacji jednego z pojazdów, z prośbą o zgłaszanie się osób mogących go rozpoznać.

Dzisiaj, 27.07.br., ok. godz. 11, sprawca uszkodzenia samochodów wraz z kolegą z pracy zgłosił się do siedziby KWP w Krakowie. Mężczyzna został przewieziony do Komendy Miejskiej Policji w Krakowie, która prowadzi postępowanie w tej sprawie. Obecnie trwają czynności z jego udziałem.

Policjanci ustalili, że publikację monitoringu w mediach zobaczyli koledzy z pracy mężczyzny. To oni namówili 38-latka aby zgłosił się na Policję. 38-latek jest cudzoziemcem, mieszkającym i pracującym w Polsce. Twierdzi, że wczoraj nad ranem wracał z imprezy, która miała miejsce na Starym Mieście. Z całego zajścia niewiele pamięta. Grozi mu kara za uszkodzenie mienia (art. 288 kk).

(KWP w Krakowie / mw)

  • zatrzymany mężczyzna
  • zatrzymany mężczyzna
  • zatrzymany mężczyzna
  • zatrzymany mężczyzna
  • zatrzymany mężczyzna
Powrót na górę strony