Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Przystawił mu pistolet do głowy bo był obcokrajowcem

Data publikacji 28.07.2017

Prokuratura Rejonowa Warszawa Śródmieście-Północ wszczęła śledztwo w sprawie stosowania przemocy i groźby bezprawnej wobec 50-letniego obywatela Wietnamu. Śródmiejscy policjanci zatrzymali Rafała N., przy którym znaleźli naładowany pistolet gazowy i nóż. Za przestępstwo na tle narodowościowym oraz nielegalne posiadanie broni i amunicji 41-latkowi grozi teraz do 8 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło w miniony wtorek, 25.07.br., wieczorem, w pobliżu ulicy Elektoralnej. Pijany mężczyzna zaczepił idącego chodnikiem obywatela Wietnamu, wyciągnął z saszetki przedmiot przypominający broń i przystawił mu go do głowy. Używając wulgaryzmów dał do zrozumienia pokrzywdzonemu, że nie jest mile widzialny w naszym kraju i powinien opuścić Polskę.

Policjanci ze śródmiejskiego wydziału wywiadowczo-patrolowego zatrzymali 41-letniego Rafała N. Badanie wykazało blisko 2 promile alkoholu w jego organizmie. Mężczyzna miał przy sobie broń, którą groził swojej ofierze, amunicję oraz nóż.

W prowadzonym na tle narodowościowym śledztwie Rafał N. usłyszał już zarzut  stosowania przemocy i groźby bezprawnej oraz nielegalnego posiadania broni i amunicji. Za te przestępstwa kodeks karny przewiduje do 8 lat pozbawienia wolności. Prokuratura Rejonowa Warszawa Śródmieście-Północ zastosowała wobec 41-latka środek zapobiegawczy w postaci policyjnego dozoru.

(KSP / mw)

Powrót na górę strony