Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci z Niepołomic spełniają marzenia

16 - letni Patryk, chorujący na mukowiscydozę, zafascynowany jest Policją i od zawsze marzył o tym aby zostać Policjantem. Wczoraj (26 lipca br.) dzięki wizycie w Komisariacie Policji w Niepołomicach przynajmniej częściowo mógł spełnić swoje marzenie

W trakcie spotkania Policjanci opowiedzieli chłopcu o swojej pracy, a także zaprezentowali sprzęt wykorzystywany podczas codziennej służby w tym radiowozy policyjne. Patryk wraz z mamą zwiedził budynek komisariatu, gdzie szczególnie zainteresowała go wizyta w pomieszczeniu dyżurnego, który opowiedział o specyfice swojej służby.

Patryk z zafascynowaniem przyglądał się wyposażeniu monitoringu miejskiego, na którym mógł zaobserwować co dzieje się jednocześnie w kilkudziesięciu punktach na terenie miasta. Na koniec chłopiec spotkał się z Komendantem Komisariatu, który wręczył mu pamiątkowy upominek. Jak podkreśliła mama Patryka wizyta na komisariacie była dla syna bardzo ważna. To kolejna dawka motywacji do jego codziennej walki z chorobą.

Patrykowi życzymy dużo zdrowia i uśmiechu, a także jeszcze wielu marzeń do spełnienia. Cieszymy się, że mogliśmy spełnić choć jedno z nich.

(KWP w Krakowie / ig)

Powrót na górę strony