Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Sprawca podpalenia włosów w autobusie zatrzymany

Data publikacji 28.07.2017

Policjanci z wydziału kryminalnego na Pradze Północ ustalili i zatrzymali 36-latka, który podpalił pasażerce autobusu miejskiego pasmo włosów. Michał H. przyznał się do zarzucanego mu czynu i usłyszał zarzut narażenia na niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu 25-latki. Za ten czyn kodeks karny przewiduje do 3 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło w grudniu ubiegłego roku.  Jak wynika z ustaleń śledczych kobieta wraz ze swoim mężem podróżowała w autobusie komunikacji miejskiej. W pewnym momencie mężczyzna, który siedział obok pokrzywdzonej wyjął zapalniczkę i podpalił jej pasmo włosów. 25-latka o wszystkim poinformowała kierowcę autobusu oraz zrobiła telefonem komórkowym zdjęcie podpalacza.

Sprawą zajęli się policjanci z północnopraskiego wydziału kryminalnego. Dzięki żmudnej pracy operacyjnej oraz informacjom uzyskanym po publikacji wizerunków osób podejrzewanych o to przestępstwo, zatrzymali 36-latka.

Michał H. przyznał się do zarzucanego mu czynu. Usłyszał zarzut narażenia na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu innej osoby. Za ten czyn kodeks karny przewiduje do 3 lat pozbawienia wolności.

dd/mbr

Powrót na górę strony